“MOR” Budzego i Trupiej Czaszki w sprzedaży!

29 października, 2013 Wyłącz przez m.guzek

budzy-i-trupia-czaszka-mor-cover-okladkaJuż dzisiaj kupisz na www.chrzescijanskiegranie.pl nowy krążek Budzego i Trupiej Czaszki . Album MOR można nabyć również w sklepie Chrześcijańskie Granie, Dewajtis 3, las bielański (Warszawa).

 

 

“Mor” to drugi po płycie “Uwagi Józefa Baki” krążek projektu Budzy i Trupia Czaszka. Jest to muzyczny eksperyment łączący ekstremalną i brutalną muzykę oraz awangardowe poszukiwania formalne, z tym razem autorskimi apokaliptycznymi tekstami Tomasza Budzyńskiego. Jak mówi sam artysta, znany przecież jako wokalista słynnej Siekiery,  jest to najostrzejsza płyta jaką nagrał w życiu. Okładkę albumu zaprojektował sam Budzyński.

Album zawiera 16 ultraczadowych, bezkompromisowych numerów. “Wszystkie te utwory składają się na przemyślaną całość, nie chcę zdradzać za dużo szczegółów czy narzucać ich interpretację, każda z osób, która zmierzy się z tą płytą, będzie odbierała ją na swój sposób” – kontynuuje Budzyński.

Trupia Czaszka to muzyczny projekt Tomasza Budzyńskiego, którego początki sięgają 2004 roku i są ściśle związane z wydaniem płyty „Uwagi Józefa Baki”.  Pomysł stworzenia muzyki do słów barokowego poety i jezuity, ks. Józefa Baki wymagał nowej formacji. Połączenie ostrej punkowej muzyki z turpistycznymi tekstami dały piorunujący efekt. W pierwszy składzie oprócz Tomasza Budzyńskiego występowali: znany z Acid Drinkers gitarzysta Popkorn oraz ówczesny perkusista Armii  Maciej „Ślepy” Gołuchowski. Kolejną odsłoną Trupiej Czaszki w nowym składzie (Frantz – gitara, Amade – perkusja oraz basista zespołu DePress Darek Budkiewicz) był znakomicie przyjęty singiel „Dziadobójca”. To trzy ultraczadowe utwory skomponowane do tekstów Józefa Ziutka Szczepańskiego, żołnierza batalionu Parasol, poety.

Za: metalmind.pl