Media o Festivalu Chrześcijańskie Granie 2013

13 października, 2013 Wyłącz przez mateo

festival_chg_2013-662Tydzień od Festivalu już za nami. W sobotę 5 października na warszawskiej Woli świętowaliśmy wspólnie z 7 zespołami z całej Polski. Czas podsumować co mówią media o największym wydarzeniu muzycznym tej jesieni w Polsce.

 

Niezależnie od relacji na stronie Festivalu, ukazało się wiele relacji w mediach. Poniżej przestawiamy przegląd najciekawszych.

 

Bosko.pl zamieszcza obszerną relację i pisze:

Bez wątpienia szczególne gratulacje należą się inicjatorom i organizatorom – za wytrwałość i konsekwencję. Muzykom także za wytrwałość i cierpliwość oraz za oddalanie zniechęceń. Do następnego Chrześcijańskiego Grania.

Oczywiście nie wszytko jest tak różowo, bo pada też pytanie o czas trwania Festivalu – sugerując, że było nieco za długo na raz.

 

Na pierwszej stronie Gościa Warszawskiego (41/2013) znajdziecie:

 

W amfiteatrze na warszawskiej Woli 5 października odbył się Festiwal „Chrześcijańskie Granie” – jedyne takie wydarzenie w Polsce, promujące młodą scenę muzyki chrześcijańskiej. Pod namiotem wolskiego amfiteatru chrześcijańscy muzycy śpiewali o wielkiej miłości Boga, który nikogo nie odtrąca.

Polecamy też obszerniejszą zamieszczoną na stronie warszawa.gosc.pl.

 

Tymczasem już w niedzielę po Festivalu, zdobywcy Złotego Krążka za Debiut 2013, czyli Kanaan odwiedzili program “Między ziemią a niebem w TVP1. Materiał dostępny jest na stronach TVP – TU.

 

Organizator festiwalu – Michał Guzek był też gościem specjalnym w ostatnim notowaniu Listy z Mocą, która promuje debiutanckie zespoły grające muzykę z dobrym przesłaniem.

 

festival_chg_2013-1534

 

Na koniec dołożymy jeszcze news z www.idziemy.pl :

Kanaan został laureatem nagrody Złoty Krążek w kategorii Debiut Roku. Zespół właśnie wydał swoją pierwszą płytę, która jest w sprzedaży od 29 września. – Cieszymy się z tej nagrody, bo jest ona dla nas uhonorowanie kilku lat pracy, której owocem jest wydana właśnie płyta „Tato” – mówił Kuba Kornacki, lider zespołu Kanaan i dziękował organizatorom imprezy za promowaniu dobrej muzyki.

 

Szukając dalej znajdziemy informacje o Festivalu na www.muzykadladucha.plwww.stefczyk.info, czy też na franciszkanska3.pl.  Relację i galerię zdjęć znajdziecie też na www.gospelbox.pl.

 

festival_chg_2013-894