Czy odnajdziesz Twoje Niebo na Festivalu Chrześcijańskie Granie?

2 października, 2013 Wyłącz przez mateo

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JWD3uQ-nlaM[/youtube]

Już tylko kilka dni pozostało do Festivalu. Będzie to ważny moment w Waszym życiu. Poznacie jakie jest naprawdę Twoje Niebo! Organizatorzy obiecują, że każdy je odnajdzie, jeśli pojawi się o 15.00 w Amfiteatrze na warszawskiej Woli już sobotę, 5 października.

 

 

Znakiem rozpoznawczym zespołu, jak sami o sobie mówią, jest:

„spontaniczność i żywiołowość, a zarazem głębia tekstów wykonywanych utworów wraz z ich niekonwencjonalnymi, autorskimi aranżacjami”.

 

Twoje Niebo tworzą „licealiści, studenci i trochę wcześniej urodzeni”. Jest ich około czterdziestki – wokalistów i instrumentalistów. Aranżami zajmuje się Paweł Gorczyca – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Przemyślu. Sekcją instrumentalną dowodzi Józef Rusinowski – student Akademii Muzycznej w Krakowie, który również jest kompozytorem utworów dla zespołu. Nad całością pieczę sprawuje o. Mariusz Wójtowicz OCD, który również tworzy większość tekstów. Wśród takiej różnorodności osób tworzących zespół musi być również miejsce dla różnorodności tworzonej i wykonywanej muzyki. W twórczości Twojego Nieba przeplatają się i współbrzmią takie gatunki jak: jazz, gospel, blues, reggae, soul, pop oraz poezja śpiewana.

 

twoje_niebo_www05

 

Swój debiutancki krążek zatytułowali “Dzień po dniu”, gdzie utwór po utworze pokazują, że mają ogromny potencjał. I trudno jednoznacznie ich zaklasyfikować. Mamy tutaj trochę popu, gospel, nieco chorałów. A nawet afrykańskich rytmów. Na krążku gościnnie wystąpili znakomici artyści: Ewa Uryga, Katarzyna i Andrzej Lampert oraz Janusz Szrom. Całość daje nam naprawdę ciekawą mieszankę. Warto czekać na następne płyty.

 

okladka_front

Dotychczasowe sukcesy zespołu: Grand Prix na XIX Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej HOSANNA w Siedlcach, III miejsce na III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej MARANATHA w Świdniku, nominacja do plebiscytu Gościa Niedzielnego i Chrześcijańskiego Grania – Płyta Roku 2012.

 

Przekazujemy więc zaproszenie i mamy nadzieję, że zdążą na tych rowerach do soboty.

 

ORGANIZATORZY: Katolickie Centrum Kultury DOBRE MIEJSCE, Sklep Chrześcijańskie Granie, Fundacja Uwolnij Marzenia, Michalkondrat.pl, Ośrodek Kultury im. Stefana Żeromskiego.

PARTNERZY: Salvatti.pl, Katolickie Stowarzyszenie Młodych, Emaus Salezjanie

SPONSORZY: Księgarnia TOLLE.PL

PATRONI MEDIALNI: Radio Warszawa, Bank-sluchaczy.pl, Tygodnik Gość Niedzielny,Tygodnik Niedziela, Tygodnik Idziemy, magazyn DRAKKA, Muzyczne Dary, Gospel Box, Lista z Mocą, Kdm.pl, Bosko.pl, Ingod.pl, Biznes-music.pl, opoka.org.pl, Soli Deo, fronda.pl