Budzy i Trupia Czaszka – już 28 października nadejdzie “Mor”

19 października, 2013 Wyłącz przez mateo

mor_trupia_czaszkaZnamy już dokładną datę premiery najnowszego krążka czadowej Trupiej Czaszki. “Mor trafi do sprzedaży 28 października. Tomasz Budzyński zapewnia, że ta “czadowa symfonia” jest “niezwykle mocna”.

 

Płyta ukaże się nakładem Metal Mind, a znajdziemy na niej 16 niezwykle energetycznych, bezkompromisowych kawałków. Jak to u Budzego, możemy spodziewać się czegoś nowego, a zarazem dla znawców jego twórczości – znanego, choć bez smaczków w postaci waltorni i mniej melodyjnego.

 

“MOR” to druga długogrająca odsłona projektu Budzego. I ponownie jest to muzyczny eksperyment łączący ekstremalną i brutalną muzykę oraz awangardowe poszukiwania formalne, z tym razem autorskimi apokaliptycznymi tekstami Tomasza. Jak mówi sam artysta, znany przecież jako wokalista słynnej Siekiery i Armii,  jest to najostrzejsza płyta jaką nagrał w życiu. A to coś znaczy.

 

“Nagraliśmy niezwykle mocną płytę i nie mam tu nic więcej do powiedzenia, ja nie podlizuję się publiczności. My wykonujemy czadową symfonię” – dodaje Artysta w “Metal Hammerze”.

 

 

Lista utworów prezentuje się następująco:

1. Cała moc
2. Wstydy
3. Mor
4. Faszysta o gołębim sercu
5. Zło
6. Golem
7. Głowa na mur
8. Mięso w czerni
9. Kanał zero
10. Kto ma siłę niech zaprzecza
11. Demoner
12. Herez
13. Ogień
14. Tłuszcz
15. Biedny katolik patrzy na zderzacz hadronów
16. Piekło dusz

 

 

Poprzednia płyta Trupiej Czaszki – “Uwagi Józefa Baki” (2004r.) były metalowo-punkową wariancją, wprost i czadowo zagraną do słów jezuity, żyjącego w XVIII wieku.  Jeszcze do dziś brzmią w uszach słowa – Z góry gnoju / wstań robaku / wstań! Dobrą wieścią jest to, że 18 listopada planowana jest reedycja płyty. Będzie więc okazja, aby nadrobić zaległości.

 

W międzyczasie kapela wydała znakomicie przyjęty singiel „Dziadobójca”. To trzy ultramocne utwory skomponowane do tekstów Józefa Ziutka Szczepańskiego, żołnierza batalionu Parasol, poety.

 

Nie musimy chyba dodawać, że jak tylko płyty się ukażą, znajdziecie je w naszym sklepie.

Czekamy więc, a międzyczasie polecamy coś z pierwszej płyty:

 

[youtube]http://youtu.be/sy-n96IxpSU[/youtube]

 

za: mmp