Porozumienie zaprasza na Festival Chrześcijańskie Granie

12 września, 2013 Wyłącz przez mateo

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W-X2wQZBwug[/youtube]

 

Porozumienie to już znana marka. Charakterystyczny styl i od lat wysoki poziom muzyczny. W tym roku przeżywają jubileusz 10-lecia istnienia, co weryfikują płytą “VERY!FIKaCJA“. A my mamy zaproszenie od nich na Festival Chrześcijańskie Granie.

 

5 października będziemy mogli posłuchać ich na festiwalowej scenie. A koncerty to ich żywioł. Można się więc spodziewać mocnego gitarowego grania. Na szczęście pod sceną jest naprawdę sporo miejsca – pogo gwarantowane.

 

W kliku słowach.  Porozumienie to projekt, który zrodził się na pielgrzymiej ścieżce, u początków XXI w., od początku postawił sobie jasno sprawy i cele: konkretna, osobista modlitwa + muzyka. Jednak ogromne rozbieżności w tematach muzyki kilkakrotnie rozbijały kapelę w drobny mak. Jednak pragnienie modlitwy okazało się mocniejsze od sporów – i pewnego dnia, przy kolejnej próbie – trafili – dźwięk po dźwięku, kolejne piosenki zaczęły “do siebie pasować, kleić się ze sobą”. Nie cisnęło się do głowy inne słowo, jak “porozumienie”… tak też kapela nazwała się w 2003 roku. I tak też porozumiewają się z bożą pomocą od 10 lat. Muzyka – to dużo gitarowych brzmień plus dużo harmonii wokalnych, trochę grunge, trochę punk, trochę pop rock… można ich wpisać w szeroko pojęty, popularny w USA nurt “praise rock” – którego (podobno) w Polsce są pionierami. W roku 2013 zespół wydał płytę – projekt Spacer po linie“, a 1 września odbyła się premiera studyjnego albumu “VERY!FIKACJA“.

 

porozumienie_foto dni_parczewa_fb

5 października w Warszawie usłyszymy głównie piosenki z projektu – Spacer po linie, choć muzycy obiecują, że przygotowali też coś z nowego krążka.

Do zobaczenia więc!