Rio w Częstochowie 2013 – zapisz się!

9 lipca, 2013 Wyłącz przez m.guzek

Forum Młodych to coroczne spotkania organizowane przez Katolicką Wspólnotę Emmanuel. Pierwsze takie spotkanie miało miejsce w 1991 r. w Altötting w Bawarii (Niemcy), ale oficjalną nazwę (European Youth Forum, EYF) przyjęto dopiero w 2012 r. Wtedy też zaproponowano, aby EYF odbywało się za każdym razem w innym państwie. Tegoroczne Forum odbędzie się w Częstochowie, w dniach 23 – 28 lipca. W tym samym czasie będą miały miejsce Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro.  Nawiązując do tego wydarzenia częstochowskie spotkanie nosi nazwę „Rio in Częstochowa”. Innym wspólnym elementem jest hasło przewodnie Forum „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19).

 

Zgłoszenia na EYF przyjmowane są przez stronę internetową www.rioinczestochowa.pl. Program Forum, wszelkie zmiany i nowości są prezentowane także na Facebooku, wystarczy wpisać hasło Rio In Czestochowa.

 


Organizatorzy przewidują ok. 900 uczestników z całej Europy, głównie będą to młodzi w wieku licealnym i studenci. Z myślą o nich przygotowywany jest program, który zakłada integrację, różnorodność, ale przede wszystkim rozwój wiary. Młodzi będą mogli uczestniczyć w codziennych modlitwach, Eucharystii, Adoracji Najświętszego Sakramentu. Ze względu jednak na ich „młode” potrzeby są przewidziane też zajęcia sportowe, muzyczne, a nawet nauka zumby. Wśród zaproszonych gości są m.in.: Msgr. Robert Sarno z Nowego Jorku – członek Kongregacji ds. Świętych, ks. prof. Piotr Mazurkiewicz (członek Papieskiej Rady ds. Rodziny), Otto Neubauer (Austria) – ewangelizator, odpowiedzialny za Akademię Ewangelizacji w Wiedniu. Szczególnym wydarzeniem będzie Wieczór Chwały (27 lipca) z koncertami polskich i zagranicznych grup muzycznych: raper Bęsiu, stronaB, Under Trees (Słowacja). Gościem Specjalnym sobotniego wieczoru będzie John Pridmore (Anglia), były gangster, który opowie świadectwo swojego nawrócenia i wiary. W programie Wieczoru Chwały jest także czuwanie z Papieżem i transmisja z ŚDM w Rio de Janeiro. Każdy dzień Forum będzie się kończył inaczej, zaplanowane są świadectwa, wieczór miłosierdzia, koncerty i prezentacje zdobytych podczas „talent corners” umiejętności.