Płyta miesiąca: Magda.lena Frączek – Effatha

8 lipca, 2013 Wyłącz przez m.guzek

Na stronie www.chrzescijanskiegranie.pl w lipcu płytą miesiąca jest najnowszy album Magda.lemy Frączek – Effatha. Album w ostatnim czasie jest jednym z najchętniej kupowanym w naszym sklepie. Poniżej można przeczytać krótką recenzję płyty.

 

 

16 czerwca na rynku muzycznym pojawiła się długo oczekiwana płyta Magda.Leny Frączek – znanej z zespołu LOVE STORY. “Effatha” pierwotnie miała pojawić się właśnie pod szyldem tej grupy. W pełni autorski album został jednak podpisany imieniem i nazwiskiem wokalistki Love Story.

 


Efektem dwóch lat pracy jest  płyta o zranieniach, przebaczeniu i odkrywaniu prawdy. Ona ma być najważniejsza.Na płycie pojawiło się 11 historii kobiet – wśród nich jeden, który odnosi się do samej piosenkarki. Album “Effatha” otwiera nowy rozdział w twórczości Magdy Frączek.Dojrzalsze teksty i muzyka świadczą o znacznym rozwoju samej wokalistki. Efekty pracy nad płytą są zdumiewające …Utwory takie jak:  “Weronika”, “Karolina” czy tytułowa “Effatha” mogłyby spokojnie pojawiać się na playlistach świeckich rozgłośni radiowych. Dzisiaj można śmiało napisać, że już niewiele brakuje, by Magda.lena stała się jedną z czołowych piosenkarek młodego pokolenia.Z pewnością już sporo zamieszała…

 

Na płycie “Effatha” poza dynamicznymi utworami takimi jak “Weronika” czy “Karolina” na szczególną uwagę zasługują piosenki “Lena”oraz “Zuzanna”. Wydaje się, że są to najbardziej uniwersalne i głębokie kawałki, które zapadają na długo… Szczególnym utworem  z albumu “Effatha” jest “Daniela” – jedyny duet na płycie, a zarazem kołysanka – zaśpiewana wspólnie z mamą Magdy Frączek.Ostatnim utworem na płycie jest tytułowa piosenka z płyty Effatha – poprzez którą szczególnie kobieta może usłyszeć i odkryć, że jest najpiękniejszą wizją świata.

 

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AvJTg0Wd4Hw[/youtube]