XI Koncert Chwały “Z WIARĄ PRZEZ ŻYCIE” w Lublinie

28 maja, 2013 Wyłącz przez m.guzek

Już po raz jedenasty w centrum Lublina w wieczór Bożego Ciała 30 maja odbędzie się “Koncert Chwały”.

 

Głównym gościem będzie Monika Kuszyńska była wokalistka zespołu Varius Manx. Od kilku lat daje niezwykle świadectwo zwycięstwa nad osobistą słabością i ciężką chorobą, przez heroiczną walkę po dramatycznym wypadku samochodowym oraz dając przykład niezwykłej mocy i pogody ducha.
Muzyczny fundament koncertu stanowi przez całą dekadę chór i zespół Gospel Rain. Producentem muzycznym koncertu jest Grzegorz Głuch, a reżyserem wydarzenia jest Marcin Wąsowski. Koncert poprowadzi Małgorzata Siennicka, znana lubelska dziennikarka telewizyjna, wydawca i prezenterka.
Nowością tegorocznego koncertu będzie modlitwa flagami oraz warsztaty przygotowujące do tej formy modlitwy, które będą odbywać się przed koncertem. Poprowadzi je Iwona Dreger, która między innymi przygotowała posługę w czasie nagrania płyt chóru TGD.
Specyfikę koncertu tworzyć będzie, jak co roku, energetyczna muzyka, łącząca w odważnych aranżacjach wpływy gospel, prasie&worship, hip-hopu czy brzmień gitarowych. Na scenie śpiewać będzie równocześnie 150 chórzystów, w tym ponad stuosobowy, Chór dla Jezusa, stworzony specjalnie na tę okazję. W Koncercie pojawi się sporo nowości, zarówno zupełnie nowych pieśni, jak i adaptacji znanych już pieśni i piosenek w całkowicie nowatorskiej odsłonie. Finałem koncertu będzie zupełnie nowa piosenka pod tytułem „WIARY-GODNI” w której wystąpią wszyscy wykonawcy koncertu.
Finał uwielbienia odbywać się będzie wokół Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
Patronem honorowym oraz gościem koncertu będzie Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski, który skieruje do zebranych swoje przesłanie.

 

 

Wszystkie edycje koncertu odbyły się dzięki niepożytej energii lubelskiego duszpasterza Ks. Mirosław Ładniaka, który był i jest inicjatorem i dyrektorem wszystkich koncertów.
Lubelski Koncert Chwały, którego idea organizacji sięga roku 2003, jest obecnie jedną z największych plenerowych imprez o charakterze ewangelizacyjnym, jakie się odbywają obecnie w Polsce. Co rok wspólnie z nami wydarzenie przeżywa ponad DZIESIĘĆ tysięcy ludzi oraz znacznie więcej słuchaczy za pośrednictwem radia i transmisji internetowej! W tym roku – jak przystało na jubileusz – niemal 180 osób będzie stanowić jednocześnie na scenie ogromne grono wykonawców. Kilkudziesięciometrowa scena, która pojawi się w centrum miasta, będzie miejscem łączącym muzykę, teatr i świadectwo, ale przede wszystkim ma być osią zgromadzenia i spotkania społeczności ludzi chcących tego dnia śpiewać, tańczyć i radować się.

 

Organizatorami koncertu są: Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny na Podwalu oraz Stowarzyszenie Artystyczne „GR”