POLSKA:Marsz dla Życia i Rodziny „Kierunek: RODZINA”

25 maja, 2013 Wyłącz przez m.guzek

Marsze dla Życia i Rodziny w ponad 100 miastach w całej Polsce! W ciągu najbliższych tygodni, w ponad 100 miastach w całej Polsce, przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Święto Mam – 26 maja – będzie ich punktem kulminacyjnym. To będzie wielkie święto rodzin. Uczestnicy Marszów pójdą pod hasłami promującymi działania na rzecz poprawy sytuacji demograficznej w Polsce. Będą zachęcać polskie rodziny do decydowania się na liczne potomstwo. Formułowane będą również postulaty wprowadzania rozwiązań prawnych ułatwiających rodzinom podjęcie takich decyzji.

 

Informacje o Marszu dla Życia i Rodziny można znaleźć na: www.marsz.org i na FB

 

Chrześcijańskie Granie objęło patronat nad warszawskim Marszem, który wyruszy z pod pomnika Kopernika o g.12 i przejdzie do Ogrodu Saskiego. Tam odbędzie się piknik rodzinny z grillem i różnymi zabawami, natomiast o 15.00 przewidziany jest występ zespołu StronaB.

 

Czytaj więcej na: Marsz dla Życia i Rodziny – koncert StronyB (Warszawa)

 

[youtube]http://youtu.be/EKkrIrKoFVQ [/youtube]

 


Marsze w obronie życia odbywają się w Polsce od wielu lat. Zwykle przybierały one formę protestu wobec podejmowanych przez lewicę prób legalizowania możliwości zabijania dzieci nienarodzonych. Pierwszy Marsz proponujący nową formułę, odchodzącą od defensywnej postawy, a przechodzącą do promocji wartości odbył się w Warszawie w 2006 roku. Z każdym rokiem na mapie Polski przybywa miast organizujących Marsze dla Życia i Rodziny. W 2011 roku było ich zaledwie 16, w ubiegłym roku 50, w obecnie już ponad 100. – Jesteśmy świadkami rodzenia się w Polsce Ruchu Marszowego. Marsze dla Życia i Rodziny, to wspólne dzieło organizacji, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament naszej cywilizacji. Podstawa ta spotyka się obecnie z negacją w wielu wymiarach życia społecznego. Istnieje nieustająca potrzeba promocji tych wartości – wyjaśnia Jarosław Kniołek z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, koordynator Marszów.
Z każdym rokiem coraz więcej osób wychodzi na ulice, by manifestować swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek dla życia. Na Marsz zaproszeni są wszyscy, dla których rodzina jest najważniejsza. – Marsz dla Życia i Rodziny jest radosnym świętem. Tworzymy wspólnotę ludzi, dla których wartości rodzinne są ważne. Rodzina to wartość, dla której warto wyjść z domu by ją promować i dać wyraz swoim poglądom – przekonuje Jarosław Kniołek.

Patroni medialni Marszu dla Życie i Rodziny:

TVP1, Tygodnik katolicki „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, Polonia Christiana, „Nasz Dziennik”, wPolityce.pl, Stefczyk.info, PCh24.pl, DEON.pl, Wiara.pl, Fronda.pl, Rebelya.pl, Radio Wnet.pl, Radio Warszawa.

 

Patronem medialnym Marszu w Warszawie jest :

Chrześcijańskie Granie i Dobre Miejsce.

 

[youtube]http://youtu.be/QP5wdJhdc4E[/youtube]