O.Adam Szustak i Karol Sobczyk o mocy błogosławieństwa!

5 lutego, 2013 Wyłącz przez m.guzek

 

Bóg osobiście będzie działał w naszym słowie, jeśli będą to słowa błogosławieństwa. – tak autorzy książki BŁOGOSŁAWIEŃSTWO MA MOC o.Adam Szustak i Karol Sobczyk zachęcają do tego, aby błogosławić. Pozycja jest nowością na www.chrzescijanskiegranie.pl  Już dzisiaj książkę kupisz w sklepie Chrześcijańskie Granie przy Dewajtis 3 w Warszawie oraz na www.

 

 

Ta książka jest o błogosławieniu! A błogosławienie, jest rzeczą niezwykłą, bo Bóg dał obietnicę: Wypowiadaj słowa błogosławieństwa nad każdą spotkaną osobą, „bo wzywając moje Imię nad nimi, Ja osobiście (!!!) będę im błogosławił”.

Pierwsza część:

Adam Szustak OP wprowadza w temat błogosławieństwa. Wraca do początku świata i przypomina, że pierwszym słowem Boga skierowanym do ludzi jest właśnie błogosławieństwo. Słowa te niezmiennie trwają do dziś, tak jak Bóg jest niezmienny. Jeśli chcemy się nauczyć kochać, to błogosławienie jest pierwszym krokiem na tej drodze.

 

Druga część:

Karol Sobczyk podaje w niej listę argumentów opartych na Biblii, potwierdzających zdumiewającą moc naszych słów. Historie, które po ludzku nie miały szansy się wydarzyć, dzieją się po wypowiedzianym błogosławieństwie. Jest jednak pewien klucz do bycia „obdarowanym”.  O kluczu i pewnych „warunkach” błogosławieństwa czytamy w drugiej części książki.

 

Trzecia część:
11 pełnych mocy, płynących z Żywego Słowa, biblijnych błogosławieństw, czyli… sięgnięcie do źródła i przypomnienie sobie jak wiele mamy obiecane przez naszego Stwórcę.

 

Czwarta część:
47 błogosławieństw na różne okazje, z których będziesz mógł wybrać te, które staną się codziennością Twojego życia. Na samym końcu znajduje się lista przykładowych błogosławieństw.Np. Błogosławieństwo bliźnich uwikłanych w nałogi, doświadczonych cierpieniem i smutkiem, chorego, w trudnym doświadczeniu (np. braku pieniędzy, mieszkania, pracy) czy przed podróżą

 

O autorach:

 

O. Adam Szustak OP – dominikanin, wybitny kaznodzieja, człowiek obdarzony niezwykłym darem głoszenia i wyjaśniania Słowa. Przez 5 lat był opiekunem krakowskiego duszpasterstwa akademickiego „Beczka”. Jest autorem kilku bestsellerowych pozycji książkowych. Przed wszystkim jest pasjonatem Słowa Bożego i z pasją głosi Dobrą Nowinę. Obecnie jest wędrownym kaznodzieją.

 

Karol Sobczyk – psycholog, publicysta, twórca portalu InGod.pl, dyrektor Chrześcijańskiej Fundacji „Głos na Pustyni”, której celem jest metodologiczne przygotowanie wierzących do przemiany własnego życia w oparciu o nauczanie Pisma Świętego. Wraz z żoną prowadzi w Krakowie wspólnotę “Głos na Pustyni”, której służba została powołana aby wzmocnić zrozumienie czterech płaszczyzn chrześcijańskiego życia: Bożego Słowa, Jedności Chrześcijan, Izraela oraz Powtórnego Przyjścia Jezusa.