Warszawa: “Ziutkowi na urodziny” – koncert, płyta …

19 listopada, 2012 Wyłącz przez m.guzek

Projekt Fundacji „Ziutkowi na urodziny”  zainspirowany jest osobą Józefa Szczepańskiego ps. “Ziutek”, powstańca warszawskiego, autora wielu wierszy, m.in. słów do najsłynniejszej powstańczej piosenki “Pałacyk Michla”. Józef Szczepański pozostawił po sobie kilkanaście utworów, świetnie nadających się do opracowania muzycznego.  Patronat nad wydarzeniem objął serwis www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Projekt zakłada skomponowanie muzyki do wierszy Józefa Szczepańskiego i wykonanie ich przez znanych artystów oraz młodzież z Teatru Muzycznego “Od Czapy”, prowadzonego przez Fundację “Szafeta”, podczas koncertu w Muzeum Powstania Warszawskiego – 27 listopada 2012 roku, na kilka dni przed 90. rocznicą urodzin “Ziutka”. Koncert zostanie nagrany i ukaże się na płycie. Poprzedzi go akcja medialna i informacyjna, mająca na celu zainteresowanie odbiorców innymi niż “Pałacyk Michla” utworami “Ziutka” i zwracająca uwagę na jego osobę.

 

Muzeum Powstania Warszawskiego jest głównym partnerem projektu. Stronę muzyczną koordynują Tomasz Budzyński, kompozytor, wokalista i lider zespołu “Armia” oraz Dariusz Budkiewicz, gitarzysta basowy zespołu “De Press”.

 

Celem przedsięwzięcia jest zapoznanie szerszej grupy odbiorców, w szczególności młodzieży, zarówno z twórczością “Ziutka”, jak i z rzeczywistością Powstania Warszawskiego.

 

Więcej o akcji na www.fundacjasztafeta.pl