PATRONAT: Film EGZORCYSTA na Floriańskiej 3

13 września, 2012 Wyłącz przez m.guzek

24 września (poniedziałek) o godz. 18:00 Radio Warszawa zaprasza na film Dominika Tarczyńskiego pt. „Egzorcysta”. Dokument jest rejestracją rozmowy Dominika Tarczyńskiego z  o. Gabrielem Amorthem. Film ukazuje kulisy posługi egzorcystów i dotyka różnych aspektów ich działania, podkreślając rolę egzorcyzmów w Kościele.

 

Patronat nad wydarzeniem objął sklep Chrześcijańskie Granie – www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Spotkanie rozpocznie się  Eucharystią w Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika o godz. 18.00 w Warszawie. Następnie w Sali Kurialnej odbędzie się pokaz filmu i spotkanie z autorem – obok wejścia do Radia Warszawa, ul. Floriańska 3.

 
Program spotkania:
19:15 Przedstawienie autora filmu
19:30 Pokaz filmu, świadectwo autora

 


Wstęp wolny. Zapisy poprzez stronę www.egzorcysta.evenea.pl lub w sekretariacie Radia Warszawa pod numerem telefonu 22 619 28 29 (poniedziałek-piątek, godz. 9-17).
W przypadku rejestracji internetowej, prosimy o wzięcie ze sobą wydrukowanego potwierdzenia rejestracji.
Dojazd: przystanek Park Praski, tramwaje: 20, 23, 26, 40, autobusy: 160, 190, 226, 460, 512, 527, 718, 738, 805.
– Powiew szatana wdarł się do Kościoła. Dzisiaj bardzo częste są przypadki czarów, opętania, dręczenia diabelskiego dlatego, że ludzie już się nie modlą. (…) Są osoby, które wpadają
w szał, nabierają ogromnej siły, dlatego potrzeba czterech, sześciu osób by je powstrzymać. Szatan nie ma ostatniego słowa. Ostatnie słowo ma Bóg – tłumaczy o. Gabriele Amorth.

W ponad godzinnej rozmowie o. Amorth dzieli się swoim doświadczeniem, ale także radami dla osób świeckich, które chcą posługiwać modlitwą o uwolnienie oraz jako osoby asystujące egzorcystom. Do księży którzy czują się powołani do posługi egzorcysty kierowane są konkretne rady dotyczące tego, jak zacząć swoją posługę, aby uniknąć wielu błędów.