Premiera płyty Violi Brzezińskiej A2 – 8 października 2012

28 czerwca, 2012 Wyłącz przez m.guzek

“A2 Violi Brzezińskiej jest kulminacją intensywnego, czteroletniego okresu pracy nad kompozycją muzyki i tekstów, a ostatnimi szlifami nad brzmieniem. Album jest bardzo intymnym i osobistym przesłaniem, stąd też tyle czasu pochłonęła mi praca nad nim. A2 to album o podróżowaniu. Podróżowaniu nie tyle w fizycznym znaczeniu, lecz bardziej w znaczeniu podróży w głąb siebie, przeszukiwania własnej duszy i odnajdywania się tam, oraz o uczuciach towarzyszących takiemu podróżowaniu – o rozkoszach i trudnościach, o oświeceniach i upadkach, o przemijaniu i ponadczasowości…”- o nowym albumie informuje piosenkarka na swojej stronie.

 

Płyta “A2 Violi Brzezińskiej  na www.chrzescijanskiegranie.pl


Materiał muzyczny zawarty na A2 jest bardzo zróżnicowany i zdradza moją fascynację wieloma nurtami muzycznymi. I tak, piosenka IDAHO ukazuje wpływy stylu country and western, PODRÓŻ W CZASIE zawiera elementy funku, pop rock ujawnia się w utworze NA MARGINESIE?, inspiracja latami 60-tymi jawi się wyraźnie w piosence HORYZONT, stylizowanej zwłaszcza na brzmieniu the Beatles. Jednocześnie cała płyta przesiąknięta jest wpływami meksykańskimi, głównie dzięki wspaniałemu wykorzystaniu całego arsenału latynoskich instrumentów perkusyjnych przez Tomasa Celi Sancheza. Pomimo takiej różnorodności wpływów A2 jest spójna brzmieniowo. Ponieważ chciałam, aby album brzmiał jak najbardziej akustycznie wykorzystaliśmy szereg historycznych instrumentów jak stary Wurlitzer i dawne modele Rhodesa i Mooga, oraz posłużyliśmy się, przy nagrywaniu wokali i chórków, kilkoma preampami z lat 50-tych i 70-tych.
Charakterystyczną cechą, która niewątpliwie wyróżnia tę produkcję od innych jest konsekwencja w brzmieniu nieco vintage’owym. Producentem muzycznym nowego krążka jest Marcin Pospieszalski, bardzo ceniony producent muzyczny w Polsce i za granicą, laureat m.in. trzech “Fryderyków” za produkcje muzyczne m.in. płyt Anny Marii Jopek, Raz Dwa Trzy, Mietka Szcześniaka.

 

Nagrań dokonano w RecPublica Studios w Lubrzy oraz w Tuluba Studio w Poznaniu. W nagraniach wzięli udział znakomici muzycy, z którymi Viola współpracuje na co dzień, a także Lidia Pospieszalska (chórki), Marcin Pospieszalski (bas, skrzypce, chórki), Thomas Celis Sanchez (instr. perkusyjne), Sławek Kosiński (gitary).

 

Więcej:www.violabrzezinska.pl

 

[youtube]http://youtu.be/viUkhJht0Y4[/youtube]