Strona B – zwycięzcą koncertu DEBIUTY 2012

15 kwietnia, 2012 Wyłącz przez m.guzek

Zespół Strona B otrzymał główną nagrodą koncertu Debiuty 2012. Wydarzenie odbyło się w niedzielne popołudnie w Centrum Kultury Katolickiej Dobre Miejsce na warszawskich Bielanach. Jury w składzie Angelika Korszyńska – Górny (2 Tm 2,3), ks. Przemysław Kawecki SDB (Drakka) i Piotr Łuczuk (portal niezalezna.pl) przyznali nagrodę jury zespołowi. Strona B otrzymała również nagrodę publiczności. Koncert poprowadził  Dawid Kowalewski z Radia Odnowa.

 

 

W koncercie Debiuty zaprezentowały się cztery zespoły konkursowe: El Camino, Strona B, Nacinacze Sykomory i PANdamusic. Na scenie wystąpili także laureaci DEBIUTY 2011: Anielsi i Love Story. Pomimo nie sprzyjającej pogody sala Dobrego Miejsca została wypełniona po brzegi. Publika podobnie jak w ubiegłym roku wzięła udział w głosowaniu na swój ulubiony zespół. Wśród osób, które zagłosowały zostały rozlosowane płyty z autografami: Arkadio, Love Story, Antoniny Krzysztoń i zespołu Anielsi.

 

Zespół Strona B powstał w styczniu 2008r. W swojej twórczości wpisujemy się w nurt  ROCKA . Ich muzyka łączy w sobie elementy punka, reggae jak i spokojnych ballad. Piosenki zespołu to przede wszystkim wspólna modlitwa z ludźmi. Motywem przewodnim zespołu jest jawne i mężne głoszenie słowa Bożego, Prawdy – przede wszystkim wśród młodych ludzi. Zespół jest w trakcie nagrywania debiutanckiej płyty.

 
Organizatorzy koncertu: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, fundacja „Dobra Kultura” ,sklep „Chrześcijańskie Granie”.
Sponsorzy koncertu: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, księgarnia Tolle.pl, Michalkondrat.pl, ZEC Wołomin Look Media, Wydawnictwo Scriba, Mocne Ramię i studio Vivisound.
Patroni koncertu: Gość Niedzielny, Radio Warszawa 106,2 FM, lista Przebojów ‘Muzyczne DarY’, Gospel Box, „Drakka. Pismo dla grzeszników’, Lista z Mocą -Debiuty i nie tylko, Soli Deo,
Portale: www.Opoka.Org.pl,www.Adonai.pl, www.za-kochanie.pl,www.Fronda.pl,www.Bosko.pl,www.Niezalezna.pl,www.Rebelya.pl,www.duchowy.pl.