Szczecin: koncert “Tato”

30 listopada, 2011 Wyłącz przez m.guzek

10 grudnia o 20.00 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie odbędzie się koncert Jakuba Kornackiego oraz gości: Małgorzata Kornacka, Maciej Afanasjew, Cezary Paciorek, Grzegorz Nadolny, Waldemar Franczyk, Szymon Damięcki, Paulina Groszek-Grochowska, Oksana Terefenko, Dawid Wojtkiewicz, Paulina Dubojska, Basia Fedorowicz, Kuba Wnuk. Piosenki, które zostaną zaprezentowane  z jednej strony są  poruszającą duchową podróżą, a z drugiej mogą sprostać wymaganiom najbardziej wymagającej publiczności.

 

[audio:http://www.chrzescijanskiegranie.pl/aktualnosci/wp-content/uploads/2011/11/tato-28_11.mp3|titles=tato 28_11]

 

Kuba Kornacki – śpiew, autor muzyki i tekstów do wszystkich piosenek z wyjątkiem „Rozpal ogień”.Aktor, absolwent krakowskiej PWST, przez pięć lat związany z Piwnicą przy Krypcie na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Występował w wielu programach kabaretowych realizowanych przez Dariusza Kamińskiego, za swój solowy recital z piosenkami szmoncesowymi „Piosenka żydowska ciut niekoszerna” nominowany do nagrody Bursztynowy Pierścień w sezonie 2000/2001. Od 2002 do 2007 solista Teatru Muzycznego w Gdyni, do chwili obecnej pedagog Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni

Bardzo osobisty stosunek do wiary i do Boga spotkał się z doświadczeniem dziewięciu lat pracy pedagogicznej, w Studium Wokalno-Aktorskim, z czego główną część wypełniła praca w przedmiocie: WIERSZ. Stopniowo uwalniało to nową pasję – przelewania najpierw na papier, a potem na dźwięki doświadczenia swojego osobistego spotkania ze Stwórcą w modlitwie. Powstało łącznie ok 30 piosenek, które prezentowane na prywatnych spotkaniach wywoływały takie poruszenie słuchaczy, że zdecydowaliśmy się tą twórczością podzielić szerzej. Latem 2011 roku projektem zainteresował się Maciej Afanasjew (informacja poniżej), który otworzył nam drzwi do współpracy z najznakomitszymi muzykami w kraju.
UDZIAŁ BIORĄ:

Małgorzata Kornacka – śpiew, autorka muzyki i tekstu do piosenki „Rozpal Ogień”, w Szczecinie dała się zapamiętać znakomitym wykonaniem ballady „Pierścionek i Szalik” w recitalu „Kupcie jaja” w Piwnicy przy Krypcie.

Maciej Afanasjew – kierownictwo muzyczne, aranżacje, gra na skrzypcach. Skrzypek jazzowy, Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki estradowej w klasie skrzypiec jazzowych oraz aranżacji i kompozycji. Stypendysta Universität fur Musik und darstellende Kunst w Grazu.

Współpracował z takimi muzykami jak Uli Rennert, Maciej Strzelczyk, Krzysztof Herdzin, Janusz Skowron, Cezary Konrad, Robert Cudzich, Marcin Pospieszalski, Joachim Menzel, Piotr Jankowski.

Współpracował także z takimi instytucjami jak Mozart Symphonie Orchester Hannover, Orkiestra fundacji Media Visage, Pan-European Philharmonic (koncertmistrz), Junges Klangforum Orchester, Camerata Silesia, chór Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Teatr Muzyczny w Gliwicach, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Zagłębiowska Orkiestra Kameralna

Grzegorz Nadolny – kontrabas, gitary basowe. Jeden z najbardziej rozchwytywanych w kraju basistów jazzowych i rozrywkowych. Współtworzył trio Karola Szymanowskiego, Asocjację Andrzeja Przybielskiego, trio Krzysztofa Herdzina, Big Band Józefa Eliasza i wiele innych bydgoskich projektów i formacji. Współpracował z Jarkiem Śmietaną, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Stroblem, Wojciechem Karolakiem, Piotrem Biskupskim, Mariuszem Lubomskim, Tomaszem Kamińskim, Krystyną Stańko i wieloma innymi liderami grając z nimi na przeróżnych festiwalach w Polsce i za granicą.

Cezary Paciorek -akordeon, instrumenty klawiszowe. Wpółpracował z zespołem Mietek Blues Band, Maciejem Sikałą, Wojciechem Staroniewiczem, Januszem Muniakiem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Emilem Kowalskim, Jarkiem Śmietaną, Jorgosem Skoliasem, Olem Walickim, Leszkiem Możdżerem, Sławkiem Jaskułke, braćmi Pospieszalskimi, Joszką Brodą, Michałem Urbaniakiem.

Cztery płyty z jego udziałem otrzymały nominacje do „Fryderyka”. Największym jego osiągnięciem jest uczynienie akordeonu instrumentem jazzowym, który bywa wykorzystywany w renomowanych zespołach.

Szymon Damięcki – gitary akustyczne, elektroakustyczne i solowe. Wszechstronny muzyk, od wielu lat związany ze środowiskiem muzyków chrześcijańskich, realizator dźwięku, producent kilkunastu płyt, autor aranżacji do piosenki tytułowej „Tato”.

Waldemar Franczyk – instrumenty perkusyjne. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, obecnie pedagog Akademii. Współpracował m.in. z Jarkiem Śmietaną, Jerzym Główczewskim, Maciejem Sikałą, Adamem Wendtem, Bogdanem Hołownią, Karolem Szymanowskim, Beatą Bednarz, Hanną Banaszak, Ryszardem Bazarnikiem i Drums Nr. G, Krzysztofem K.A.S.A. Kasowskim i Piotrem Rubikiem.

Paulina Groszek-Grochowska, Oksana Terefenko, Dawid Wojtkiewicz – śpiew. Studenci Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni.

Basia Fedorowicz – altówka. Uczennica szkoły muzycznej II stopnia w Szczecinie.

Kuba Wnuk – II skrzypce. Student Akademii Muzycznej w Szczecinie.

Paulina Dubojska – wiolonczela. Absolwentka Akademii Muzycznej w Szczecinie.

Być może:

Miriam i Piotr Kornaccy – dzieci Kuby i Małgosi (8 i 10 lat), ale pertraktacje ciągle trwają;-)

ORGANIZATORZY

Parafia pw Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie

Studio Kanaan Jakub Kornacki

Koinonia Jan Chrzciciel