Słowno – muzyczne rekolekcje adwentowe na Chrześcijańskim Graniu

23 listopada, 2011 Wyłącz przez m.guzek

Adwent jest czasem namysłu, zatrzymania. Zróbmy coś, co pomoże zastanowić się nam nad swoim życiem, nad tym, co robimy, jak postępujemy i dokąd zmierzamy.Czy zmierzamy do nieba? W jakim stanie trzeba być, by zwrócić się do Boga? Z jakiego bagna da się wyjść?

Zrealizujmy wspólnie rekolekcje oparte na muzyce i słowie! Oddajmy głos raperom i egzorcyście!


 

1. MUZYKA

 

 

Arkadio feat Frenchman „Ile znaków” (teledysk) – Ile znaków potrzebujesz jeszcze, by uwierzyć w cud? Przesłanie jest jasne: może przeżyłeś najgorsze rzeczy, ale zawsze możesz zauważyć znaki wysyłane Ci przez Boga i wrócić do niego.

 

 

Arkadio „Nicky Cruz” – szef największego nowojorskiego gangu Mau-Mau nawrócił się dzięki ewangelizacji ulicznej Davida Wilkersona. Od dziecka wpadał w coraz większą przepaść, kradł, bił, zabijał, handlował narkotykami, wydawało się, że nie ma dla niego ratunku. Pierwszy kontakt z pastorem zakończył się tragicznie – Cruz pobił go do nieprzytomności. Jednak Bóg połączył ich ścieżki jeszcze raz. Utwór opowiada, jak to się stało, że taki gość uwierzył w to, że Jezus go kocha i postanowił zmienić swoje życie.

 

 

Arkadio „Przed snem – dziś mogę spać spokojnie” – Arkadio nawija o sobie, o swoich doświadczeniach (matka zbierała mnie z ławki nad ranem) i o tym, jak się zmienił.

 

 

Arkadio „Brian Welch” – gitarzysta legendarnego Korna upadł bardzo nisko. Ćpał, bawił się po koncertach, porzuciła go żona. Gdy nie potrafił już normalnie funkcjonować, gdy dzień zaczynał od kreski, a z córką bawił się na haju – coś w jego życiu się zmieniło. Usłyszał cytat z Ewangelii i w końcu także się nawrócił.

 

 

Arkadio – 21-letni raper, nawrócił się, nawija ku chwale Boga, jego rap niesie pozytywny przekaz. Wszystkie utwory rekolekcyjne pochodzą z trzeciej płyty „Najlepsze przed nami”, którą poleca Tomasz Adamek.

Frenchman – połowa składu Jamal, po nawróceniu rozstał się z Jamalem i jego ideami, rapuje i reagguje treści o pozytywnym mocnym przesłaniu.

 

 

2. SŁOWO

 

 

Michał Olszewski – sercanin, pracował z młodzieżą, był związany z ruchami charyzma-tycznymi, był spowiednikiem osób zniewolonych, pracował z bezdomnymi i prostytutkami w Rzymie. Obecnie jest wycho-wawcą w zakonie i egzorcystą. Jest ewangelizatorem i reko-lekcjonistą. Towarzyszy du-chowo wielu osobom. Posługuje modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Jego pasją życiową jak sam mówi, jest kapłaństwo. Kocha Słowo i z tego tytułu prowadzi bloga z codziennym komentarzem do Ewangelii (www.slowopana.com), przekonany o konieczności głoszenia Chrystusa wszędzie – nawet na dachach, ulicy czy Internecie.

 

3.PRZEBIEG REKOLEKCJI

 

Będziemy publikować utwory z komentarzem Michała Olszewskiego SCJ w cztery kolejne niedziele adwentu na naszych stronach: www.arkadio.info, www.facebook.com/arkadiozdw,

na blogu autora słowa: www.slowopana.com

oraz na stronach naszego partnera: www.chrzescijanskiegranie.pl, www.facebook.com/chrzescijanskie.granie