Koncert Gramy dla Sudanu Południowego – modlitwa za prześladowanych!

15 listopada, 2011 Wyłącz przez m.guzek

Koncert „Gramy dla Sudanu Południowego” odbędzie się 27 listopada (niedziela) o godz. 19.00 w Dobrym Miejscu na warszawskich Bielanach. Przed koncertem (o godz. 17.30) w kaplicy Domu Rekolekcyjnego przy ul. Dewajtis 3 (wejście A) odbędzie się Msza św. w intencji Sudanu Południowego. Odprawi ją o. Lazzare ze zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów.

 

Bilety na koncert „Gramy dla Sudanu Południowego” w cenie 30 zł można zakupić w sklepie Chrześcijańskie Granie przy ulicy Dewajtis 3 w Warszawie i poprzez stronę www.chrzescijanskiegranie. Dla dziesięciu osób, które w najbliższych dniach zakupią bilet na koncert GRAMY DLA SUDANU POŁUDNIOWEGO mamy kalendarz z Full Power Spirit.

Partnerami koncertu są: Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Modlitwa za Sudan, Look Media, Enter PR i zgromadzenie Misjonarzy Kombonianów.

Patronat nad koncertem objęli: Radio Warszawa, Katolicka Agencja Informacyjna, Fronda.pl, Wiara.pl, Niezalezna.

Audycje o koncercie i akcji pomocy dla Sudanu Południowego:

15 list. Suplement Muzyczne Dary – www.muzycznedary.pl – live Radio Fiat – godz. 19.00 – audycja retransmitowana przez kilkanaście rozgłośni w Polsce i zagranicą.

16 listopada – Radio Wnet “Dźwięki Duszy” – godz. 19.00

17 listopada – Radio Warszawa: “Rozmowa dnia” – godz. 9.40

Informacje o artystach:

Full Power Spirit – Zespół istnieje od 2001 roku. W trakcie swojej działalności stał się jednym z najprężniej działających i najczęściej koncertujących zespołów polskiej sceny chrześcijańskiego hip-hopu. Cechuje go olbrzymia energia towarzysząca występom na żywo oraz bardzo dobry kontakt z publicznością. Tworzą go raperzy: Miras, Picia i Dzyrooo, toruński Dj Ike (należący do czołówki Polskich Dj`i grających czarną muzykę), wokalistka Olga Szomańska, beat-boxer PRYK . W trakcie swojej działalności zespół zagrał niezliczoną ilość koncertów na terenie całego kraju, a także poza granicami Polski: w Niemczech – podczas Światowych Dni Młodzieży, w Austrii – na Europejskim Spotkaniu Młodych w Mariazell, w Bułgarii – na Międzynarodowym Festiwalu w Bełozem oraz w Belgii i na Litwie. Zespół FPS przygotował m.in. soundtrack do filmu „Popiełuszko – wolność jest w nas”. Piosenka „Nieśmiertelni” nagrana wspólnie z Olgą Szomańską promowała film Rafała Wieczyńskiego. Raperzy wydali w tym roku album „10 lat w 80 minut”, który został przyjęty bardzo pozytywnie przez hip-hopowe środowisko.

 

Frenchman – pół Polak, pół Francuz, urodzony w Afryce, gdzie spędził 14 lat swojego dzieciństwa, znany między innymi z takich formacji jak Bass Medium Trinity i Jamal, jest na etapie koncertowania ze swoim pierwszym solowym albumem pt.: „ŚWIADECTWO”. Za całą warstwę muzyczną i liryczną, wraz ze skreczami, na płycie odpowiedzialny jest on sam. Tematy poruszone na „Świadectwie” są owocem długich przemyśleń i głębokiego nawrócenia; są świadomym przesłaniem odnośnie duchowości, problemów życia codziennego, a także niuansów polskiej sceny muzycznej i rodzimego showbusiness’u. Na scenie daję pozytywną energię i dociera do młodych z ważnym duchowym przekazem. Oldschoolowe i funkowe bity, które wyszły spod ręki Frenchmana bujają salą równie mocno, co jego lekkie flow.

 

Maleo – Legendarna postać polskiej sceny reggae, punk i rocka. Członek słynnych zespołów: Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2tm2,3 oraz Arka Noego. Założyciel Maleo Reggae Rockers. Basista i wokalista. Zaangażowany w sprawy społeczne, za pomocą mikrofonu dociera do młodych z Dobrą Nowiną. Na scenie jest wulkanem dobrej energii, a jego koncerty przeszły do historii polskiej muzyki. Maleo Reggae Rockers w wakacje br. wydali album pt: „Rzeki dzieciństwa”.

 

Olga Szomańska – znana przede wszystkim z występów w oratorium Piotra Rubika i Zbigniewa Książka, Tu Es Petrus. Wspólnie z Markiem Bałatą, Ewą Urygą i zespołem Spirituals Singers Band występowała, jako solistka, w skomponowanej przez Włodzimierza Szomańskiego mszy Missa Gospel’s, zapis której wydany został, w 2001 roku, na płycie CD. 13 kwietnia 2011 miała miejsce premiera jej pierwszej solowej płyty o tytule „Nówka”.