Papieski konkurs w Chrześcijańskim Graniu

11 października, 2011 Wyłącz przez m.guzek

Za nami XI Dzień Papieski.  Pozostając myślami blisko Jana Pawła II, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie- ile pielgrzymek do Polski odbył jako papież Jan Paweł II? Odpowiedź należy wysłać na maila chrzescijanskiegranie@gmail.com do 23.10.2011. Losowanie filmów odbędzie się 24 października.

Spośród prawidłowych rozlosujemy dwie nagrody – filmy DVD:

 

“Lolek – Osobliwy Portret Jana Pawła II” – Osobliwy portret Karola Wojtyły, który swoim życiem potrafił zmienić oblicze tego świata, uczynić rzeczy niemożliwe, realnymi. Wyjątkowe zdjęcia z dzieciństwa, z okresu kapłaństwa oraz unikatowe kadry z Jego pielgrzymek po całym świecie. Sceny radości i wzruszenia, a także bólu i cierpienia przybliżają nam życie wyjątkowego człowieka naszych czasów. A wszystko to wsparte komentarzem najbliższych Mu osób – przyjaciela z dzieciństwa Jerzego Klugera oraz ucznia i wychowanka Tadeusza Stycznia.

“Kogo tu szukacie” –  to film niezwykły przede wszystkim dzięki głównemu bohaterowi Janowi Pawłowi II, który pełne mądrości i duchowego przesłania słowa, wypowiada spokojnie, ale stanowczo. “Nie lękajcie się”! – powtarzane za największym Nauczycielem świata, myśli o życiu i umieraniu oprawione w architekturę placu Świętego Piotra, oraz w atmosferę modlitwy ponad miliona pielgrzymów zgromadzonych w Watykanie i muzykę, która zapada w serce. Czas wybijany rytmem serca Papieża aż do godziny 21.37…

[youtube]Q9xgmfHX2jc[/youtube]