Patronat: koncert Marcina Stycznia i Ernesta Brylla – koncert LIVE

25 października, 2011 Wyłącz przez m.guzek

26 października (środa) o godz. 19:00 odbędzie się  koncert promujący płytę DVD i CD – Marcin Styczeń & Ernest Bryll – Bryllowanie Live.Patronat nad koncertem objął sklep Chrześcijańskie Granie.

Bilety  w cenie 30 zł. Rezerwacje: marcin.styczen@gmail.com. Miejsce: sala przy ul. Floriańskiej 3 (obok Radia Warszawa)


Płyta DVD i CD „Bryllowanie Live” pieśniarza Marcina Stycznia i poety Ernesta Brylla to zapis koncertu, który odbył się w Teatrze Polonia w Warszawie 6. października 2010 roku. Artyści, których dzielą dwa pokolenia,  doszli do wniosku, że tylko nagranie na żywo może oddać to, co dzieje się na scenie między nimi a publicznością. To trzeba zobaczyć i usłyszeć.

W koncercie poza piosenkami znanymi z płyty „Bryllowanie” znalazły się także utwory premierowe do wierszy Brylla, jak choćby „Porady” czy „Trzecia nad ranem” oraz autorskie piosenki Marcina Stycznia, między innymi „Madonna od popaprańców” dedykowana żonie poety – Małgosi Goraj-Bryll, czy „Koń, gospoda i żona”, kabaretowy utwór poświęcony pamięci pradziadka pieśniarza – Franciszka Stycznia. Nie zabrakło także wierszy czytanych przez poetę, za każdym razem ubarwionych licznymi anegdotami.  Ernest Bryll w koncercie wystąpił z kapeluszem, który nakładał, gdy Marcin Styczeń grał swoją autorską piosenkę. Żartował: „Zobaczcie jaki ja jestem dobry, nie tylko pozwalam Marcinowi grać jego piosenki, ale jeszcze wspieram go  w sukcesie swoim śpiewem”.  W kilku piosenkach można więc usłyszeć głos Ernesta. Absolutnym hitem jest piosenka „Oj gębo moja” zaśpiewana w duecie.

Więcej szczegółów o artystach na www.marcinstyczen.art.pl oraz www.bryll.pl