Modlitwa za Sudan: Msza św. w intencji pokoju i pojednania w Sudanie

23 września, 2011 Wyłącz przez m.guzek

Inicjatywa „Modlitwa za Sudan” (www.facebook.com/ModlitwazaSudan) zaprasza na kolejną Eucharystię w intencji pokoju i pojednania w Sudanie. Odbędzie się ona w najbliższy poniedziałek, 26 września, o godz. 18.00, w bazylice Najświętszego Serca Jezusowego (ul. Kawęczyńska 53) na warszawskiej Pradze, u księży salezjanów.

 

Będzie to trzecia Msza w tej intencji związana z młodym, działającym w Internecie od końca czerwca, przedsięwzięciem modlitewnym. Gospodarzami pierwszej, w lipcu, także byli księża salezjanie. Drugą natomiast odprawiona została w sierpniu w Medjugorju.Do bazyliki z lewobrzeżnej części Warszawy najlepiej dojechać jest tramwajem nr 20 spod stacji metra Ratusz Arsenał.

 Celem „Modlitwy za Sudan” jest głównie zachęcanie osób wierzących do duchowego wsparcia potrzebujących Sudańczyków (zarówno tych z Południa, jak i Północy), którzy od dziesięcioleci doświadczają wielu niepokojów i krwawych konfliktów. W przygotowaniu są kolejne działania, mające na celu niesienie pomocy – także materialnej – mieszkańcom dopiero co podzielonych afrykańskich krajów. Nieco więcej o bieżącej sytuacji w Sudanach można poczytać na nowym blogu, także związanym z „MzS”: http://sudan.salon24.pl/.