Jazz w Podziemiach Kamedulskich – Jarek Śmietana TRIO

3 maja, 2011 Wyłącz przez m.guzek

W Podziemiach Kamedulskich odbędzie się kolejny koncert z cyklu Jazz w Podziemiach Kamedulskich. 12 maja na Bielanach wystąpi Jarek Śmietana TRIO jeden z najwybitniejszych gitarzystów i muzyków jazzowych.W swojej karierze współpracował, grał i nagrywał z gwiazdami jazzowymi największego formatu – Artem Farmerem, Freddim Hubbardem, Eddie Hendersonem, Garym Bartzem, Vincem Mendozą, Johnem Abercrombie, Idrisem Muhammadem, Lee Konitzem, Benny Maupinem, Zbigniewem Seifertem. Występuje z całą czołówką polskiej sceny jazzowej m.in. z: Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim.Swoje najnowsze płyty autorskie nagrał w prestiżowych studiach Nowego Yorku.W 2002 roku został zaproszony do zespołu światowej sławy skrzypka Nigela Kennedy’ego, z którym współpracuje do dzisiaj.

Bezpłatne wejściówki na koncert są do odebrania w sklepie Chrześcijańskie Granie,Dewajtis 3 – Warszawa

JAROSŁAW ŚMIETANA
(muzyk jazzowy, gitarzysta, kompozytor, bandleader)

Wydał 41 płyt autorskich, w których występuje jako solista i leader – za płytę „Jarek Śmietana – SONGS and other ballads” w roku 1998 otrzymał nagrodę Fryderyka.
Nagrał ponad 50 płyt z innymi artystami.
Od ponad dwudziestu lat fachowe pisma muzyczne (“Jazz Forum”, “Gitara i Bass”) uznają go w ankietach za najwybitniejszego gitarzystę jazzowego, nie tylko w Polsce.

Twórczość Jarosława Śmietany nie zamyka się w ścisłych ramach  jazzu, rozwijając swój warsztat kompozytorski pisze utwory dla muzyków dotychczas grających tylko muzykę klasyczną, a także na potrzeby baletu czy teatru i filmu.
Za wybitne osiągnięcia został uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Krakowa i Nagrodą Państwową za popularyzację polskiej kultury za granicą .
Jest laureatem odznaczenia „Zasłużony działacz kultury”.
W roku bieżącym otrzymał prestiżową nagrodę Fundacji Kultury Polskiej  “Złoty Laur” za mistrzostwo w sztuce .
Ostatnio laureat orderu „Gloria Artis” dla wybitnych twórców kultury.

JAREK ŚMIETANA TRIO
Jarek Śmietana – gitara, wokal
Marcin Lamch – gitara basowa
Adam Czerwiński – perkusja