Warsztaty liturgiczne w Otwocku – trwają zapisy

23 lutego, 2011 Wyłącz przez m.guzek

Warsztaty śpiewu liturgicznego w Otwocku są skierowane do osób zarówno śpiewających w scholach jak i osób je prowadzących podczas Triduum Paschalnego. Zaproszeni są na nie również instrumentaliści. Warsztaty odbędą się w dniach 25-27 marca 2011 w Domu rekolekcyjnym przy parafii pw. Zesłania Duch Św w Otwocku – pallotyni. Więcej informacji można znaleźć na stronie:www.pdrpallotyni.pl/informacje-1.html

Prowadzący:

Sławomir Witkowski, kantor parafii św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie, gitarzysta, kompozytor i aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. …Jest kierownikiem męskiego chóru Schola Cantorum Minorum Chosoviensis (www.scmc.pl) specjalizującego się w wykonywaniu chorału gregoriańskiego oraz założycielem i dyrygentem zespołu wokalno-instrumentalnego Circulum – kameralnego chóru mieszanego i orkiestry. Od 2000 r. z Magdaleną Krzywdą tworzy duet Sapphire (www.sapphire.art.pl), który zbierał laury na najważniejszych festiwalach piosenki poetyckiej w Polsce. Prowadzi autorską audycję o chorale gregoriańskim w katowickim Radio eM. W 2010 roku został odznaczony przez władze miasta Chorzów medalem imienia Teodora Kalidego – za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Od 2011 roku, dekretem J.E. Abpa Metropolity Górnośląskiego Damiana Zimonia powołany na członka Archidiecezjalnej Komisji Liturgicznej.

Wojciech Radziejewski – Chorzowski Ośrodek Liturgiczny – jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu gdzie studiował grę na gitarze pod kierunkiem adiunkta Jaremy Klicha. Dyrygent zespołu Circulum oraz kantor scholi gregoriańskiej SCMC. Prowadzi działalność pedagogiczną. Zajmuje się także kompozycją i aranżacją.

Katarzyna Młynarska– wokalistka, muzykolog, pedagog, trener emisji głosu. Absolwentka Instytutu Teorii i Historii Muzyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu solowego dr Jacka Ozimkowskiego. Warsztat wokalny doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez P. Esswooda, A. Reynolds i R. Karczykowskiego. Przez szereg lat zdobywała doświadczenie zawodowe współpracując jako solistka i chórzystka z Operą i Operetką w Krakowie, Polskim Radiem Kraków, International Bachakademie Stuttgart, Chórem Kameralnym Kantorei Sankt Barbara. Jest członkiem Stowarzyszeń: Młodzi Muzycy dla Młodej Muzyki oraz Pro Musica Mundi- jako solistka oraz chórzystka angażuje się w realizowane przez nie projekty.
W roku 2006 (wg jej autorskiego projektu) rozpoczęło działalność Liturgiczne Studium Wokalne działające przy Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej I i II st. w Krakowie. W roku 2009 z jej inicjatywy powstało Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne ( www.wlsw.pl ). Jako trener emisji głosu prowadzi autorskie warsztaty wokalne (warsztaty śpiewu liturgicznego, przygotowanie emisyjne solistów, chórów i zespołów do koncertów i sesji nagraniowych) oraz szkolenia (dla osób, dla których głos jest podstawowym narzędziem pracy). Jest również nauczycielem emisji głosu i przedmiotów ogólnomuzycznych w PSM I i II st. im. F. Chopina w Opolu

Ojciec dominikanin – konfernecje nt. śpiewu liturgicznego – czekamy na potwierdzenie…
Koszt z pełnym wyżywieniem i noclegami to 160 zł, bez noclegów 120 zł.
Warto uruchomić swoich proboszczów… 😉 itd – celem dofinansowania wyjazdu, warsztatów itd…

Rejestracja:
http://www.pdrpallotyni.pl/rejestracja.html