V Przystanek niepodłegłości – koncert Raz Dwa Trzy

7 listopada, 2010 Wyłącz przez m.guzek

11 listopada  Muzeum Historii Polski zaprasza na obchody święta niepodległości. W ramach imprezy  na pl.Teatralnym w Warszawie wystąpi zespół RAZ DWA TRZY. Wstęp na “B Przystanek niepodległości jest bezpłatny.Miejsce:
Ogrzewany namiot na pl. Teatralnym, Warszawa.
Opis: Główna część imprezy V Przystanek Niepodległość.

W godz. 10:00 – 13:00 – pokaz filmów dokumentalnych związanych z wojną polsko-bolszewicką, kiermasz książki historycznej, punkt informacyjny o przyszłej siedzibie MHP oraz o jego obecnej działalności.

W godz. 13:00 – 15:00 – czytanie przedwojennej literatury dla dzieci i młodzieży przez aktorów. Fragmenty książki Bronisławy Ostrowskiej „Bohaterski miś czyli przygody pluszowego niedźwiadka na wojnie” będą czytali: Wojciech Malajkat, Krystyna Tkacz i Magdalena Wójcik.


W godz. 18:00 – 19:30 – koncert zespołu „Raz Dwa Trzy”.

Miejsce: Reduta Banku Polskiego k. pl. Teatralnego (Warszawa, ul. Bielańska 10).
Opis: W godz. 10:00 – 18:00 odbywać się będą gry edukacyjne pn. „Drogi do wolności” dla wszystkich chętnych. Gra (m.in. przy pomocy edukacyjnego portalu do nauki online Fiszkoteka.pl) w atrakcyjny sposób pokazuje historię Polski pod zaborami od upadku Rzeczypospolitej w XVIII w. do odzyskania wolności w roku 1918. Każdy z graczy będzie mógł wcielić się w rolę Polaków pod zaborami. Gra oparta jest na konstrukcji labiryntu prowadzącej przez najważniejsze wydarzenia z lat 1795 – 1918.