Dzień Papieski:Jan Paweł II – Odwaga Świętości

25 września, 2010 Wyłącz przez m.guzek
10 X w Polsce  obchodzimy X Dzień Papieski. Towarzyszyć mu będzie hasło „Jan Paweł II – Odwaga Świętości”. Z tej okazji co roku w Warszawie na Placu przed kościołem św. Anny odbywa się galowy koncert.

W koncercie wezmą udział znakomici polscy i zagraniczni artyści:
Piotr Fronczewski (narrator), Ewelina Flinta, Monika Kuszyńska, Lora Szafran, Małgorzata Walewska, Sylwia Wiśniewska, Tetjana Sopilko i Hanna Ohrimczuk z zespołu Drewo (Ukraina), Antar Jackson (USA), Krzysztof Kiljański, Ricky Lion (Kongo), Ray Wilson (Wielka Brytania), Grupo Quinteto Cubano (Kuba), Karimski Club, Karimski Chamber Orchestra, chór męski BORNUS CONSORT i małe VOO VOO w połączeniu z ekipą z „Ziarna”.

Warszawa, godz. 20.00, Plac przed Kościołem św. Anny.

Scenarzystą i reżyserem imprezy jest Grzegorz Sadurski. Cały koncert – w warstwie muzycznej niesłychanie różnorodny, barwny, międzynarodowy – nawiązuje do hasła X Dnia Papieskiego. Przypominane będą słowa Ojca Świętego Jana Pawła II o świętości. Narrator, Piotr Fronczewski, czytać będzie fragmenty życiorysów świętych i błogosławionych. Te trzy rzeczywistości: wykonywane utwory, teksty Jana Pawła II oraz życiorysy świętych będą się przenikać w narracji koncertu i mówić o odwadze świętości. Donośnie zabrzmi wezwanie do bycia świętym, skierowane do każdego człowieka. Jako powracający motyw koncertu chór i wykonawcy zaśpiewają fragmenty Litanii do wszystkich świętych.
[youtube]1aBS_1IS5Ls[/youtube]

DZIEŃ PAPIESKI – KONCERT MAGDY ANIOŁ
17 października (niedziela), godz. 18:00

Miejsce: Dobre Miejsce – katolickie centrum kultury
ul. Dewajtis 3 wejście B w Warszawie ( www.dobremiejsce.org)

bilety: 25 / 30 zł (dzieci do lat 7 – wstęp wolny)
Bilety do nabycia w sklepie Chrześcijańskie Granie, ul.Dewajtis 3 oraz na stronie sklepu Chrześcijańskie Granie: www.chrzescijanskiegranie.pl