Pierwszy polski komiks o Janie Pawle II

20 lipca, 2009 Wyłącz przez m.guzek

Pierwszy polski komiks o Janie Pawle II dołączony jest do najnowszego numeru „Małego Gościa Niedzielnego”. Okazją do tego jest przypadająca właśnie 30. rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.


Autorami komiksu są: Rafał Szłapa i Witold Tkaczyk. Rysunkowa historia opowiada przede wszystkim o wydarzeniach z 1979 r. Pokazuje też, co stało się w Polsce po tym, jak Jan Paweł II wypowiedział słynne słowa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. – Przeczytajcie uważnie komiks o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II. Może lepiej zrozumiecie, dlaczego Polacy pamiętają to hasło, które Papież wypowiedział na placu Zwycięstwa 30 lat temu – pisze redaktor naczelny Małego Gościa” do czytelników, którzy urodzili się przecież wiele lat po tych wydarzeniach.

Prócz komiksu, w tym samym numerze znaleźć można także wspomnienia autora książek o Janie Pawle II Pawła Zuchniewicza oraz rozmowę z aktorem, który wystąpił niedawno w roli ks. Jerzego Popiełuszki Adamem Woronowiczem.

Mały Gość Niedzielny do kupienia:
www.chrzescijanskiegranie.pl