• KONTAKT:

  Sklep Chrześcijańskie Granie ul. Dewajtis 3, wejście B (Dobre Miejsce), 01-815 Warszawa Las Bielański

   

  ZOBACZ: KONCERTY - MUZYKA CHRZEŚCIJAŃSKA

   

  SKLEP STACJONARNY JEST CZYNNY NA GODZINĘ PRZED WYDARZENIEM BILETOWANYMI w DOBRYM MIEJSCU oraz w wybrane dni, a także po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Dobre Miejsce - więcej informacji: www.dobremiejsce.org

 • Warto zobaczyć


 • lista
  opoka
  lista lista
  Profeto.pl - logo
 • Bezpieczne transakcje

  przelewy24_9
 • 14 listopada 2018

  Festiwal Chrześcijańskie Granie - nagrody

  Czym jest Festiwal Chrześcijańskie Granie? Małym koncertem? Epizodem na mapie chrześcijańskich wydarzeń? Ulotnym wydarzeniem, gdzie nagrodzony zespół niekoniecznie pamięta o zdobytej statuetce? 8. Festiwal Chrześcijańskie Granie już 25 listopada 2018 w Warszawie – dzisiaj spoglądamy na niego trochę innym okiem.

  FESTIWAL JAKO ZIARNKO GORCZYCY

   

  Tak, niewielkie to wydarzenie. Nie może równać się z Song Of Songs z Torunia, rzeszowskim Jednego Serca, Jednego Ducha, czy też ekumenicznym „Bądź jak Jezus” ze Śląska. Nie ma aż tylu wykonawców, gości ze świata, a także ludzi na trybunach. To mały Festiwal, ale, podobnie jak ewangeliczny siewca, który zasiał małe ziarnko gorczycy, które stało się wielkim drzewem, tak jest i tutaj. Samo wydarzenie, jakkolwiek nadal małe w skali ogólnopolskiej, tak zasiało kilka mocnych krzewów gorczycy, a raczej dębów. Są to zespoły i soliści, którzy dzięki Debiutom mogli wejść na scenę profesjonalną i do dziś trzymają wysoki poziom, np.: StronaB, Magda.Lena Frączek, zespół Kanaan czy Muode Koty.

   

  Promocja Festiwal Chrześcijańskie Granie

   

  FESTIWAL JAKO UCZTA KRÓLEWSKA

   

  Znana jest przypowieść o uczcie, którą Bóg przygotuje na Świętej swej górze z najlepszych mięs i najwyborniejszych win (Iz 25,6). Taką ucztą dla ducha i duszy jest Festiwal: różnorodność gatunków muzycznych od reagge po hip-hop, od pop’u przez rock po muzykę „literacką”… wszystko to przygotowane na profesjonalnym poziomie, jeśli chodzi o „starych wyjadaczy” – (Jan Budziaszek, Antonina Krzysztoń, Gospel Rain i inni) oraz dosyć wysokim, jeśli chodzi o zespoły, które dobrze rokują. Debiutanci w założeniach mają dopiero osiągnąć poziom wykonawców, którzy zdobyli na rynku CCM status gwiazdy. Jak pokazuje przykład StronyB, jest to jak najbardziej możliwe.

   

   

  FESTIWAL JAKO SKARBIEC OJCA RODZINY

   

  „Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare” (Mt 13,52b). Taki właśnie jest ten Festiwal. Niesamowita mieszanka doświadczenia i świeżości, scenicznej wprawy i młodości. Bo po to głównie on powstał, by scena CCM nie zasklepiała się w swoim własnym sosie, by był ciągły dopływ świeżej krwi. Warto, by uznani artyści czuli, że scena nie jest zasklepiona, że dzięki udanym debiutom, będą mogli czuć na plecach oddech młodej konkurencji. I dobrze, bo, jak napisał św. Paweł „Braterską miłością wzajemnie czule się miłując, jedni drugich wyprzedzajcie w (okazywaniu) szacunku. (Rz 12,10).

   

   

  FESTIWAL JAKO NOWE TCHNIENIE DUCHA

   

  Koncerty, świadectwa, debiuty, premiery, Złote Krążki- to wszystko jest dziedzictwem Festiwalu. Ale to ma służyć naczelnemu celowi: Uwielbieniu Boga przez muzykę oraz uświęceniu ludzi. Może nie ma i wielu ZNANYCH świadectw nawróceń na Festiwalu, ale zapewniam- są. Podobnie, jak co najmniej jedna para, która poznała się na Festiwalu, a także dwa powołania do seminarium. Ponieważ „duch wieje tam, gdzie chce” (por. J 3,8), kto wie jakie niespodzianki przygotował swoim Przyjaciołom tym razem? Aby się przekonać, warto przyjechać 25 listopada 2018 do Areny Ursynów (ul. Pileckiego 122, Warszawa) na kolejny, 8. już Festiwal Chrześcijańskie Granie. Zapraszam.

   

  BILETY NA FESTIWAL: www.eventim.pl

  STRONA FESTIWALU: www.festiwal.chrzescijanskiegranie.pl

   

  tekst: Karol Brejnak, wolontariusz Fundacji Chrześcijańskie Granie

   

  Festiwal Chrześcijańskie Granie 2018

  Polecamy

  Newsletter

  Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

  Partnerzy

  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie