• Kontakt

  Sklep Chrześcijańskie Granie
  ul. Dewajtis 3,wejście B
  (Dobre Miejsce)
  01-815 Warszawa,
  Las Bielański
  tel. +48 22 561 01 22


  ZOBACZ >>KONCERTY - MUZYKA CHRZEŚCIJAŃSKA
  PONIEDZIAŁEK - CZWARTEK
  9:00 - 16.30

  W LIPCU I SIERPNIU SKLEP STACJONARNY NIECZYNNY
  Sklep jest otwarty godzinę przed imprezami biletowanymi w Dobrym Miejscu - więcej informacji:
  www.dobremiejsce.org
  Numer konta: 30 1950 0001 2006 0010 3488 0001
  chrzescijanskiegranie@gmail.com

 • Warto zobaczyć


 • lista
  opoka
  lista lista
  Profeto.pl - logo
 • Bezpieczne transakcje

  przelewy24_9
 • 16 października 2017

  Fioretti - Mniejszy albumNajnowszy album franciszkańskiego zespołu Fioretti pt. „Mniejszy” już w sprzedaży. Po latach przerwy bracia powracają z piękną, eklektyczną płytą, która w nowoczesnej formie niesie uniwersalne przesłanie św. Franciszka z Asyżu. Płytę kupicie na www.chrzescijanskiegranie.pl

   

  Teksty piosenek na płycie „Mniejszy” są inspirowane fragmentami Biblii. Dotyczą życia człowieka, prawd o Bogu Stwórcy a niektóre są formą modlitwy. Ponad 51 minut „muzyki jak modlitwa”, która niesie w sobie przesłanie świętego Patriarchy z Asyżu ubogaci z pewnością każdego sympatyka duchowości franciszkańskiej.

  Zobacz też: Fioretti – Mniejszy [teledysk]

   

  Album przez różne brzmienia może sprawiać wrażenie jakby „składanki”. Mieści w sobie utwory akustyczne, gdzie atutem jest obecny w zespole akordeon, jak i te z pełnym bandem i niezwykłymi gitarami solowymi. Dzięki zaproszonym do współpracy gościom można usłyszeć skrzypce, wiolonczele, kontrabas, instrumenty dęte, pianino oraz dwa żeńskie wokale. Nie bez znaczenia jest też piękne wydanie albumu. Na krążku znajdziecie 14 kawałków.

   

  Fioretti jest zespołem tworzonym przez braci franciszkanów. Istnieje i działa od 49 lat. To jeden z pierwszych zespołów religijnych w Polsce. Poza licznymi koncertami i działaniami zespół nagrał 16 albumów.

   

  Spis utworów:

  1. Tylko Ty
  2. Gdzie Ty, tam ja
  3. Miłości większej
  4. Mniejszy
  5. Tak, to jestem Ja
  6. Otwarte drzwi
  7. Dom Maryi
  8. Twój Duch
  9. Usta dzieci głoszą chwałę
  10. Gdzie ty, tam ja (akustycznie)
  11. Modlitwa Habakuka
  12. Niewysłowiona Miłość
  13. Pan Przyszedł
  14. W domu Ojca

   

  FIORETTI (Historia)
  Początki zespołu sięgają roku 1968. Jego skład zmienia się zależnie od braci studiujących w tym czasie teologię i filozofię w Krakowskim seminarium. Zespół założony był jednak w Wyższym Seminarium Duchownym Franciszków w Łodzi-Łagiewnikach (a przeniesiony został po roku działalności w tamtym miejscu).

  Na początku, gdy odpowiednie władze zakonne zaakceptowały pomysł [na założenie zespołu] zakupiono pierwsze instrumenty: trzy „pudłowe” gitary i „przedwojenny” bęben. Później bracia uzupełniali zasoby sprzętowe oraz personalne stosownie do zdolności, jakimi dysponowali: perkusja, elektryczna gitara basowa, albo – kto by pomyślał, że istniało coś takiego jak – klaviset (rodzaj  elektrycznego instrumentu klawiszowego). Przez pewien czas w zespole było też miejsce dla komentatora oraz recytatorów. Niemal przez cały czas podejmowano funkcje akustyka oraz kierowcy. Zawsze niezbędny był też choćby jeden wokalista.

  Pierwsza akcja duszpasterska odbyła się w 1970 roku. Polegała na koncertowaniu i głoszeniu Ewangelii w prostych słowach w wielu miejscach w naszym kraju. I tak trwa to do dziś. Zespół koncertował także po za granicami Polski (Paryż, Budapeszt, Jihlava, Wiedeń, Brno, Lwów, Asyż).

  Zespół uczestniczył w festiwalach, przeglądach, koncertach, charytatywnych zbiórkach, adoracjach i nabożeństwach. Do roku 1978 bracia mieli za sobą już ok. 200 koncertów, nie biorąc pod uwagę oprawy wielu, wielu Mszy świętych.

  W roku 1979 rozpoczęto zbieranie materiału do nagrania pierwszego albumu (oczywiście w formie kasety), który udało się wydać w roku 1980 pod nazwą Zarzucając sieci.

  Większość materiału muzycznego na przestrzeni czasu powstawało za sprawą samych członków grupy. Z biegiem lat zespół zapraszał do współpracy ludzi świeckich, którzy chętnie odpowiadali na zaproszenia i zależnie od możliwości – grali z braćmi przez pewien czas. Nagrano też jeden album (Chodźcie tutaj wszyscy) wspólnie z Teatrem św. Franciszka.

  Podobno opracowywane piosenki były lekkie, rytmiczne i melodyjne. Dzięki tym cechom stawały się popularne i lubiane. Tak to o nich piszą. Tematyka piosenek obejmowała problemy wiary, zaufania, nadziei, miłości, postać św. Franciszka oraz kapłaństwo i życie zakonne. Bracia starali się spotykać regularnie na próbach, aby w ten sposób doskonalić swoje umiejętności oraz aranżować piosenki.

  Zespół nagrał w sumie 16 albumów. Warto w tym miejscu zaznaczyć fenomen trwającej młodości zespołu, wynikający z ciągle zmieniającego się składu, ponieważ jak już to wcześniej zostało wspomniane wchodzą w niego bracia studiujący w krakowskim seminarium. W związku z tym także i styl muzyki zmieniał się na przestrzeni lat, zależnie od predyspozycji poszczególnych braci. Jednak cel funkcjonowania zespołu pozostaje bez zmian.

  za: mat.wydawcy

  Newsletter

  Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

  Partnerzy

  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie