• Kontakt

  Sklep Chrześcijańskie Granie
  ul. Dewajtis 3,wejście B
  (Dobre Miejsce)
  01-815 Warszawa,
  Las Bielański
  tel. +48 22 561 01 22


  ZOBACZ >>KONCERTY - MUZYKA CHRZEŚCIJAŃSKA
  PONIEDZIAŁEK - CZWARTEK
  9:00 - 16.30

  W LIPCU I SIERPNIU SKLEP STACJONARNY NIECZYNNY
  Sklep jest otwarty godzinę przed imprezami biletowanymi w Dobrym Miejscu - więcej informacji:
  www.dobremiejsce.org
  Numer konta: 30 1950 0001 2006 0010 3488 0001
  chrzescijanskiegranie@gmail.com

 • Warto zobaczyć


 • Złota Dziesiątka Radia Warszawa
  lista
  opoka
  lista lista
  Profeto.pl - logo
 • Bezpieczne transakcje

  przelewy24_9
 • 30 sierpnia 2017

   

  Już 23 września 2017 o 18.00 Dobre Miejsce rozpoczyna sezon kinowy – „Historia Marii” to poruszająca opowieść o miłości, wierności i wytrwałośći. Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości, publicysta i filmoznawca ksiądz dr Marek Kotyński (wykładowca PWTW). Bilety w cenie 15 zł do kupienia na www.chrzescijanskiegranie.pl lub stacjonarnie w sklepie na ul. Dewajtis 3 w Warszawie.

   

  „Historia Marii” to oparty na faktach poruszający filmowy portret głuchej i niewidomej od urodzenia Marie Heurtin, żyjącej we Francji pod koniec XIX wieku. Jej przypadek stał się głośny dzięki francuskiemu profesorowi Louisowi Arnouldowi, który w 1910 roku opublikował obszerne stadium na jej temat, zatytułowane „Ames en prison” (przetłumaczone na angielski jako Imprisoned Souls/Uwięzione dusze).

   

  Książka bardzo szybko zyskała popularność, miała wiele wydań i przetłumaczono ją na kilka języków. Kolejną inspiracją reżysera była również Helen Keller, znacznie bardziej znana amerykańska odpowiedniczka Marie Heurtin, urodzona 5 lat później w Stanach Zjednoczonych, która utraciła wzrok i słuch w wieku 19 miesięcy. W wyniku terapii prowadzonej przez jej niewidomą nauczycielkę Anne Sullivan, Keller nauczyła się pisać, czytać i mówić, a potem została pisarką i społeczną aktywistką. „Historia Marii” porównywana jest przez krytyków do takich filmów, jak: „Dzikie dziecko” François Truffauta, „Cudotwórczyni” Arthura Penna, czy „Camille Claudel, 1915” Bruno Dumonta.

   

  Na uwagę w zasługują tu dwie wybitne kreacje aktorskie. Rolę niepełnosprawnej Marie zagrała niesłysząca, debiutująca na ekranie Ariana Rivoire – młoda dziewczyna, spotkana przez reżysera w instytucie dla osób niedosłyszących, z którym współpracował on podczas zbierania materiałów do filmu. Rolę Siostry Małgorzaty zagrała z kolei Isabelle Carré, która wystąpiła w innym filmie reżysera Romantics Anonymous i nagrodzona została w 2003 roku nagrodą Césara dla Najlepszej Aktorki za rolę w filmie Beautiful Memories.

   

  Będzie to drugi pokaz tego tytułu w Dobrym Miejscu, w grudniu 2016 roku film zobaczyło przeszło 100 osób.

  Historia Marii w Dobrym Miejscu

   

  KIEDY: 23 września (sobota) 2017, godzina 18:00, Film od 10 r.ż.

  GDZIE: DOBRE MIEJSCE wej. B ul. Dewajtis 3, Las Bielański, Warszawa.

  BILETY w cenie 15 zł do nabycia on-line na stronie sklepu „Chrześcijańskie Granie”. Stacjonarnie od 1.09 w Dobrym Miejscu wej. B w godz. pracy sklepu „Chrześcijańskie Granie” oraz godzinę przed seansem w dniu wydarzenia.

  Tytuł oryginalny: Marie Heurtin Produkcja: Francja, 2014, Czas trwania: 94 min. Reżyseria: Jean-Pierre Amèris Zdjęcia: Virginie Saint-Martin Producenci: Denis Carot, Sophie Revil Występują: Isabelle Carré, Ariana Rivoire, Brigitte Catillon, Noémie Churlet

  Newsletter

  Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

  Partnerzy

  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie