• Kontakt

  Sklep Chrześcijańskie Granie
  ul. Dewajtis 3,wejście B
  (Dobre Miejsce)
  01-815 Warszawa,
  Las Bielański
  tel. +48 22 561 01 22


  ZOBACZ >>KONCERTY - MUZYKA CHRZEŚCIJAŃSKA
  PONIEDZIAŁEK - CZWARTEK
  9:00 - 16.30

  W LIPCU I SIERPNIU SKLEP STACJONARNY NIECZYNNY
  Sklep jest otwarty godzinę przed imprezami biletowanymi w Dobrym Miejscu - więcej informacji:
  www.dobremiejsce.org
  Numer konta: 30 1950 0001 2006 0010 3488 0001
  chrzescijanskiegranie@gmail.com

 • Warto zobaczyć


 • lista
  opoka
  lista lista
  Profeto.pl - logo
 • Bezpieczne transakcje

  przelewy24_9
 • 20 stycznia 2010
  „Wolny w ramionach Najwyższego” – najnowsza płyta z piosenkami i pieśniami w duchowości Miłości Miłosiernej. “Wolny w ramionach Najwyższego” Jest to płyta autorstwa Marcina Gajdy.Marcin Gajda jest twórcą większości piosenek Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej (Zmartwychwstał Pan, i żyje dziś ;Amen,Amen Alleluja czy Miriam).

  Płyta WOLNY W RAMIONACH NAJWYŻSZEGOdo kupienia w sklepie Chrześcijańskie Graniewww.chrzescijanskiegranie.pl i sklepie na Dewajtis 3, Warszawa- Bielany
  Recenzja

  Wolny w ramionach Najwyższego to tytuł najnowszej płyty z pieśniami opartymi o duchowość Miłości Miłosiernej. Wszystko to autorstwa Marcina Gajdy chociaż on – sądząc po komentarzach do pieśni – z uśmiechem podałby za autora Ducha Świętego 🙂 Otóż jedna z pieśni, jak opisuje, przyśniła mu się. Stąd wnioskuje, że wszystko jest podarowane, nie ma żadnych praw autorskich, pieśni „przychodzą”, albo ich nie ma, są zatem DAREM dla wszystkich- można je śpiewać, odtwarzać publicznie i publikować. Jest tylko prośba aby płyty nie przegrywać, bo bez sprzedaży nie będzie możliwe wydanie następnej.

  Na płycie znajdziemy dziesięć utworów, z których prawie wszystkie są oparte o tekst Pisma Świętego i są owocem refleksji autora nad konkretnymi fragmentami Ewangelii i nie tylko. Na szczególną uwagę zasługuje utwór Boże mój gdzie jesteś, którego słowa stanowi modlitwa francuskiej mistyczki Marty Robin. Na płycie znajdziemy nawet jedną kolędę! (Naród w ciemnościach) Pieśni świetnie nadają się na adorację Najświętszego Sakramentu, oprawę Mszy Świętej czy animację spotkania modlitewnego.

  Od wielu lat Marcin Gajda wspólnie z żoną Moniką prowadzą działalność rekolekcyjną, konferencyjną i terapeutyczną. W Szczecinie znajduje się Ośrodek Terapii i Doradztwa PRO HOMINI, w którym małżeństwo oddaje się służbie człowiekowi, co uważa za swoją pasję i życiowe powołanie.

  Wcześniej (do czerwca 2005 roku) Monika i Marcin należeli do Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej, w której tworzenie się angażowali. Zaowocowało to licznymi pieśniami autorstwa Marcina, stąd można odnieść wrażenie, że płyta nieco przypomina istniejące już nagrania wspólnoty. Ale w żaden sposób nie ujmuje im to piękna i inności, wręcz przeciwnie. Podkreślmy jednak, że ich obecna działalność nie jest w żaden sposób związana ze WMU.

  Ogólnie mówiąc płyta jest ciekawa i godna polecenia. Dla uważnego słuchacza może być pomocą w modlitwie bądź rozmyślaniu.

  Teksty i komentarze do niektórych pieśni znajdziemy na stronie: www.gajdy.pl

  Joanna Pyszna

  Polecamy

  Newsletter

  Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

  Partnerzy

  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie