• POLECANE ZESPOŁY

 • Kontakt

  Sklep Chrześcijańskie Granie
  ul. Dewajtis 3,wejście B
  (Dobre Miejsce)
  01-815 Warszawa,
  Las Bielański
  tel. +48 22 561 01 22


  ZOBACZ >>KONCERTY - MUZYKA CHRZEŚCIJAŃSKA
  PONIEDZIAŁEK - CZWARTEK
  9:00 - 16.30
  Sklep jest otwarty godzinę przed imprezami biletowanymi w Dobrym Miejscu - więcej informacji:
  www.dobremiejsce.org
  Numer konta: 30 1950 0001 2006 0010 3488 0001
  chrzescijanskiegranie@gmail.com

 • Warto zobaczyć

 • Jezus na Stadionie 2017

 • Grajmy Chrześcijańskie Granie w salkach muzycznych
 • wielka_wola_logo

 • lista

 • opoka

 • lista lista

 • Profeto.pl - logo
 • Bezpieczne transakcje

  przelewy24_9
 • Rok 2016 w muzyce chrześcijańskiej - NAJLEPSZA SPRZEDAŻ Jak Bóg da Ślady Stóp - kino

  Szukaj w aktualnościach

  Aktualności

  24 lutego 2017

  Nazaret - Przemiana - recenzja bosko.pl

  Prawie dwa tygodnie temu ukazała się debiutancka płyta zespołu Nazaret – „Przemiana”. Dzisiaj Sylwia Blady z bosko.pl pisze w recenzji, że to „jedenaście utworów, które pozwolą spojrzeć wysoko w niebo.”

  Kup teraz: Nazaret – Przemiana (CD)

   

  „Przemiana to dynamiczna muzyka, powiew młodości wyrażony w prawdziwej energii zespołu. Nazaret poszukuje nowych rozwiązań, ale przede wszystkim – co słychać w każdej piosence – ogromnie cieszy się tym, co robi.” – pisze dalej Sylwia.

   

  Więcej przeczytacie tutaj: Dźwięki, które kierują ku górze

   

   

   

  » Czytaj więcej  23 lutego 2017

  NON STOP CCM konkurs

  Ruszyły zgłoszenia na NON-STOP CCM 2017 – Ekumeniczny Koncert Rodzinny „Bądź jak Jezus” zaprasza wszystkie zespoły muzyczne, grające i tworzące szeroko pojętą Współczesną Muzykę Chrześcijan (CCM) do uczestnictwa w trzeciej Edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „NON-STOP CCM”. 

  Zobacz też: Michał Rassek zwycięzcą konkursu Non-stop CCM 2016

  Celem Konkursu jest wyłonienie artysty, zespołu muzycznego bądź wykonawcy, który zostanie ogłoszony „Muzycznym Odkryciem Roku 2017 – Współczesnej Muzyki Chrześcijan – CCM w Polsce”. Tytuł ten daje zwycięzcy konkursu niepowtarzalną możliwość wystąpienia 15 czerwca br. na dużej scenie Międzynarodowego Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego „Bądź jak Jezus” u boku zagranicznych i polskich gwiazd CCM a także skorzystania ze specjalnej akcji medialnej promującej twórczość zwycięzcy konkursu. Laureat konkursu wystąpi również w trakcie Festiwalu Chrześcijańskie Granie. Zobacz płytę [TUTAJ] Michała Rasska – zwycięzcy poprzedniej edycji.

  W celu zakwalifikowania się do Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „NON-STOP CCM” należy przesłać na adres e-mail: fundacja@badzjakjezus.pl lub adres pocztowy: Fundacja Światło-Życie ul. Różyckiego 8, 40-589 Katowice (z dopiskiem Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „NON-STOP CCM” lub tylko „NON-STOP CCM”.) zgłoszenie, zawierające:

  1) płytę demo (lub pliki Mp3) z minimum 3 nagraniami audio

   

  2) opis (metrykę) nagrań (min. wykonawca, autor muzyki i tekstu, aranżer, akompaniament – muzycy i instrumentarium)

   

  3 )informacje o uczestniku konkursu wraz z danymi kontaktowymi
  (e-mail, adres pocztowy, telefon)

  Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem: 30 kwietnia 2017 roku

  Konkurs składa się z 2-ch etapów:

  » Czytaj więcej  22 lutego 2017

  El Camino - Litania Wolności POPIEŁUSZKO

  26 marca 2017 o godz. 17:00 w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce odbędzie się uroczysta premiera najnowszego projektu muzyczno-wizualnego zespołu El Camino z udziałem Adama Woronowicza „ Popiełuszko – Litania wolności ”. Bilety po 30 zł do kupienia na www.chrzescijanskiegranie.pl lub stacjonarnie w sklepie Chrześcijańskie Granie (ul. Dewajtis 3, Warszawa).

   

  33 lata temu pewien kapłan wypowiedział na Eucharystii następujące słowa: „ Módlmy się, byśmy byli wolni od lęku, zastraszenia, ale przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy.” Nie wiedział on, że była to jego ostatnia Eucharystia, że nie będzie mu dane już nigdy więcej sprawować tej ofiary na ziemi. Był to ksiądz Jerzy Popiełuszko.

   

  „Popiełuszko – Litania Wolności” to duży projekt multimedialny: 5-częściowa suita autorstwa Mariusza Kozickiego, lidera zespołu El Camino. Muzyka została napisana na 12 osobowy skład z gościnnym udziałem kwartetu smyczkowego. Nieodłącznym elementem „Litanii Wolności” są wybrane fragmenty z kazań ks. Jerzego wygłoszonych w trakcie „Mszy za Ojczyznę” – czyta je Adam Woronowicz – odtwórca głównej roli w filmie „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Całość dopełnia pokaz zdjęć z życia Błogosławionego Kapłana.

   

  „Chcemy zachęcić Was do tego, aby zgłębić historię jego życia oraz aby swoje potrzeby, smutki, radości i rozterki zanosić do jego rąk, bo ks. Jerzy tak jak napisał na swoim prymicyjnym obrazku, Bóg „leczy rany naszych serc”. – mówią członkowie zespołu El Camino.

   

  KUP BILET:  POPIEŁUSZKO – LITANIA WOLNOŚCI >>>

  » Czytaj więcej  22 lutego 2017

   

  Natalia Niemen - Niemen mniej znanyNiemen mnie znany – solowa płyta Natalii Niemen już 24 lutego 2017 pojawi się na rynku. Artystka pragnie przybliżyć szerszej publiczności twórczość swojego taty, tę mniej znaną, mniej rozpowszechnioną. Album zapowiada teledysk „Pojutrze szary pył”.

  Zobacz też: Natalia Niemen – Pojutrze szary pył [teledysk + tekst]

   

  Natalia wybrała utwory z dwóch ostatnich płyt Czesława Niemena; „Terra Deflorata” oraz „spodchmurykapelusza”. Na płycie znalazły się wybitne kompozycje Czesława Niemena m.in. Terra Deflorata, Pojutrze szary pył, spodchmurykapelusza, czy Począwszy od Kaina wykonany w duecie z nietuzinkowym artystą Krzysztofem Zalewskim.

   

  Wydawnictwo Natalii to również prawdopodobnie pierwsza próba przełożenia tych wybitnych kompozycji i aranżacji na język zespołu instrumentalistów. Od lat 80. Czesław Niemen był bowiem samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia i wykonywania swojej muzyki zatrudnił, jak sam ją nazwał – robotestrę, czyli zaawansowaną, cyfrowo-analogową „machinerię” instrumentów.

   

  „Stanowiło to pewną trudność. Wszak dojrzałą twórczość Czesława Niemena cechuje wielozłożoność faktury kompozycji i aranżacji, ale też zastosowanie nietypowego instrumentarium. Tzw. robotestra, jak ojciec nazywał swoją muzyczną machinę, czyli zestaw instrumentów elektronicznych, robiła za zespół daleko wykraczający poza tradycyjny skład rozrywkowy. Owe kompozycje różnią się od siebie strukturą. Niektóre były dość proste do odczytania i zinterpretowania. Praca nad innymi zajęła nam dużo więcej czasu. Dlatego śmiało mogę podsumować, iż największą trudność stanowiły dla nas kwestie wyłuskania kluczowych linii melodycznych i kontrapunktów oraz przełożenie ich na „żywe” brzmienia, a także zwyczajne „wbicie” sobie do palców i głów nieoczywistości i zmienności form kompozycji trudniejszych” – mówi Natalia Niemen.

   

  Zobacz też: Natalia Niemen – Trąbodzwonnik (youtube)

   

  W nagraniach udział wzięli.: Tomasz Kałwak (instrumenty klawiszowe), Piotr Baron (Sax, klarnet basowy), Adam Szewczyk (gitary), Sławek „Kosa” Kosiński (gitary), Irek Głyk (bębny), Wojtek Gąsior (bas), Paweł „Bzim” Zarecki (fortepian), gościnnie Krzysztof Zalewski (głos). Do zmiksowania płyty Natalia zaprosiła znakomitego realizatora dźwięku, zdobywcę nagrody Grammy za realizację dźwięku – Voytka Kochanka. Za produkcję muzyczną odpowiadają wybitny autor muzyki teatralnej, multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer Piotr Dziubek oraz Natalia Niemen.

   

  LISTA PIOSENEK:

  » Czytaj więcej  20 lutego 2017

  Teresa 500 - nowa strona

  Teresa 500 ma nową stronę www.teresa500.pl. Ten wyjątkowy projekt zaowocował wydaniem pięknego albumu „Bóg sam wystarcza”, na którym znalazło się 24 utworów do poezji św. Teresy z Avila oraz św. Jana od Krzyża. Polecamy!

  Zobacz też: Koncert Premiery 2016: Teresa500 – Cierpliwość zwycięża (video)

   

  Marcin Jakimowicz (Gość Niedzielny) pisał o płycie: „To płyta paradoksalna. Do góry nogami. W rozpędzonym, gnającym na oślep świecie, który wysyła na lewo i prawo jeden komunikat: „Kupuj!” wezwania w stylu „wśród ran moje rozkosze, w pogardzie szczęście całe, w ubóstwie moje skarby”, brzmią jak dewizy nie z tej ziemi. Bo są nie z tej ziemi.”  – na płycie Teresy 500 znajdziecie wszystko to co najlepsze w poezji, jak i muzycznie.

   

  Bo ten album to nie mieści się łatwo w szufladce: poezja śpiewana. Kuba Blokesz i ekipa balansują na krawędziach gatunku. Znajdziemy więc tutaj hiszpańskie rytmy, a także żywsze utwory w rymach jazzu i soulu. Całe muzyczne przedsięwzięcie, sięgające pierwszymi pomysłami do początku lat 90 zeszłego stulecia, jest dziełem Karmelitów Bosych Prowincji Krakowskiej, które zrealizował w roku 2016 o. Mariusz Wójtowicz OCD.

   

  W naszym sklepie: Teresa 500 – Bóg sam wystarcza [kup teraz]

   

   

  Patronatem honorowym płytę objął bp. Grzegorz Ryś, a ponadto medialnie: Gość Niedzielny, Radio eM, Radio Warszawa, Głos Karmelu i Chrześcijańskie Granie.

  » Czytaj więcej  Newsletter

  Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

  Partnerzy

  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie