Płyta Miesiąca

 • POLECANE ZESPOŁY

 • Kontakt

  Sklep Chrześcijańskie Granie
  ul. Dewajtis 3,wejście B
  (Dobre Miejsce)
  01-815 Warszawa,
  Las Bielański
  tel. +48 22 561 01 22
  513 844 481

  ZOBACZ >>KONCERTY - MUZYKA CHRZEŚCIJAŃSKA

  NOWE!!! GODZINY OTWARCIA:

  PONIEDZIAŁEK - CZWARTEK
  9:00 - 16.30
  Sklep jest otwarty godzinę przed imprezami biletowanymi w Dobrym Miejscu - więcej informacji:
  www.dobremiejsce.org
  Numer konta: 22 2130 0004 2001 0466 3530 0001
  REGON: 141650378
  chrzescijanskiegranie@gmail.com

 • Warto zobaczyć


 • Grajmy Chrześcijańskie Granie w salkach muzycznych
 • wielka_wola_logo

 • lista

 • opoka

 • lista lista

 • Profeto.pl - logo
 • Bezpieczne transakcje

  przelewy24_9
 • souadrion - tylko miłość cd Debiuty 2016 - Muode Koty Wychodne Mamusiek

  Szukaj w aktualnościach

  Aktualności

  24 maja 2016

  Pod Prąd - PREORDER

  Premiera Roku 2015 – utwór „Pod Prąd” doczekał się wreszcie wydania płytowego. Od wczoraj ruszyliśmy z przedsprzedażą najnowszego krążka zespołu New Day – „Pod Prąd”. Tylko u nas kupicie tę płytę wcześniej i taniej! Wysyłka preorderów od 13 czerwca 2016. Płyta będzie miała oficjalną premierę 19 czerwca. Zamów już dzisiaj na www.chrzescijanskiegranie.pl

   

  Praca nad najnowszą, 10 płytą zespołu, była niezwykłą podróżą w świat dźwięków z Afryki i innych kontynentów, tak bliskich liderowi zespołu Rafałowi Boniśniakowi. Te etniczne elementy to przede wszystkim wokaliści oraz 36 instrumentów perkusyjnych pochodzących głównie z Afryki. Wśród szczególnie ulubionych znalazły się mbira czy drewniana… żaba, ale jest też i drewniana sowa, która uatrakcyjniła jedną z piosenek.

   

  Na płycie znajduje się 10 nowych utworów, bardzo dynamicznych i ciekawie zaaranżowanych, w większości autorstwa lidera Rafała Boniśniaka.

   

  Wśród muzyków usłyszymy Mirosława Bogonia na instrumentach klawiszowych, akordeonie i gitarze; Tomasza Kubalę na basie, Rafała Boniśniaka na perkusji i instrumentach perkusyjnych oraz Natalię Górkę – śpiew.

   

  Wśród zaproszonych gości jest niezwykły raper ks. Jakub Bartczak, flecistka Małgorzata Wilczyńska-Mazur, Grzegorz Mazur na mandolinie, oraz znakomity gość z Malawi, wokalista Po Chawinga, który wspólnie z Natalią Górką wykonuje energicznie utwór pt. „Tacy sami jak my” w wersji angielskiej.

   

  » Czytaj więcej  24 maja 2016

  Bernadetta. Cud w LourdesOd dzisiaj możecie kupić w naszym sklepie książkę z filmem na DVD „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Od lutego do lipca 1858 roku Matka Boża 18 razy objawia się Bernadetcie Soubirous, czternastolatce z prowincjonalnego Lourdes na południu Francji. Od tego  czasu jej życie oraz bliskich nie będzie już takie samo. Polecamy piękny obraz w reżyserii Jeana Saglosa. Kupicie na www.chrzescijanskiegranie.pl

   

  Do miasteczka zaczynają przybywać pielgrzymi, dochodzi do cudownych uzdrowień, a wieść o Lourdes obiega świat. Bernadetta musi zmierzyć się z ciężarem misji powierzonej jej przez Maryję…

   

  Kreacja Bernadetty Soubirous (w tej roli znakomita Katia Miran, nagrodzona na Festiwalu Filmów Religijnych w Rzymie) jest poruszająca i pełna uroku. Widz na długo pozostanie pod jej wrażeniem. Co najistotniejsze, jest absolutnie prawdziwa. Twórcy budowali tę postać, opierając się o dzieła ojca Laurentina, najwybitniejszego znawcy tematyki Lourdes.

  » Czytaj więcej  23 maja 2016

  tray_krzyweDługo czekaliśmy na to nagranie. I my i autor. Bez odrobiny przesady cytujemy za autorem: „To jest temat, który nam, dosłownie, może ratować życie” – mówi ks. Marek Dziewiecki w najnowszym narganiu od RTCK pt. „Kod Miłosierdzia, czyli sekret udanych relacji”. Polecamy na www.chrzescijanskiegranie.pl.

   

  Z oczywistych powodów słowo: „miłosierdzie” przez ostatnie kilka miesięcy odmieniano w mediach chyba przez wszystkie przypadki. Jednakże „MIŁOSIERDZIE W PRAKTYCE” to wciąż wielka luka do zapełnienia.

   

  Bo teorię znamy już z wielu, wielu stron. A praktyka to ciągle temat nieoczywisty. Co to znaczy, że ja, tu i teraz, mam być miłosierny… Miłosierny, czyli jaki? Jak Jan Paweł II? Jak siostra Faustyna? Co oznacza bycie miłosiernym w codziennej PRAKTYCE: w rodzinie, dla przyjaciół, dla męża, który np.: zdradził i dla uciążliwej sąsiadki? Czy jest wśród osób wierzących konkretna wiedza i świadomość, że miłosierdzie to najprawdziwszy (i jedyny!?) sekret udanych relacji?

   

  Na wszystkie te i wiele, wiele innych pytań odpowiada ks. Marek Dziewiecki w najnowszym nagraniu: „Kod miłosierdzia, czyli sekret udanych relacji” (KUP TUTAJ).

  » Czytaj więcej  20 maja 2016

  logo_zlota_dziesiatka_tlo-560x292W 91. notowaniu Złotej Dziesiątki Radia Warszawa na pierwszym miejscu znalazł się utwór „Róża” Violi Brzezińskiej. Na podium pojawiły się również piosenki: Krzagolec Gang oraz Magda Frączek. Partnerem medialnym listy jest serwis www.chrzescijanskiegranie.pl.

   

  Głosowanie rozpoczyna się w każdy piątek po 20.00, a kończy w najbliższy czwartek o 12.00. Istnieje możliwość oddania trzech głosów (trzy utwory). Słuchaj codziennie Radia Warszawa na 106,2 fm i na www.radiowarszawa.com.pl.

   

  Lista – notowanie 91.

  1.Viola Brzezińska – Róża
  2.Krzagolec Gang – Nie mów że naprawdę
  3.Magda.lena Frączek – Triangulacja
  4.Mietek Szcześniak – Nierówni
  5.Arete – Wiosną żyj
  6.Soudarion – Zimne noce
  7.Gospel Rain – Nowe imię
  8.40+30/70 – Sykomora
  9.Owca – oddaje wszystko
  10.Dobre Ludzie – Twój czas jest w Tobie

  p1. Albo i Nie – Maj
  p2. New Day – Miłosierdzie

   

  Polecamy!!!

   

  Warszawa: Albo i Nie – koncert urodzinowy parafii Dobrego Pasterza na Woli

  Warszawa:Boże Ciało 2016 – Uwielbienie z zespołem Soudarion

  4 Koncerty dla ŚDM – Warszawa, Zabrze, Wrocław, Kraków  19 maja 2016

  NewLifem Westerplatte-male

  Inspiracją przemówienia papieża, 14 nowych piosenek, różnorodna warstwa muzyczna -to niecodzienny krążek jednego z czołowych zespołów polskiej sceny chrześcijańskiej. Album New Life „Moje Westerplatte” właśnie trafił do sprzedaży w Chrześcijańskim Graniu. Można go od dzisiaj kupić na www.chrzescijanskiegranie.pl oraz w sklepie przy ul.Dewajtis 3.

   

   

  Prace nad płytą „Moje Westerplatte” trwały blisko trzy lata. Na album składają się piosenki inspirowane nauczaniem Jana Pawła II. Autorzy wybrali kilkanaście tematów z papieskiego nauczania i na ich bazie stworzyli oryginalne premierowe utwory. W efekcie powstał program złożony z 14 piosenek poruszających najważniejsze tematy naszej duchowości i tożsamości, takie jak: sens życia, godność człowieka, walka o wybór słusznych wartości, moc wiary, miłość i miłosierdzie w naszym życiu, waga Eucharystii, rola Maryi, jedność i odpowiedzialność wobec wspólnoty, zaufanie Bogu. Inspiracją były przemówienia Świętego Jana Pawła II z Światowych Dni Młodzieży, audiencji generalnych, encykliki czy papieskich podróży, w tym oczywiście pielgrzymek do Polski.

   
  „Nowa płyta New Life”m jest pełna niespodzianek. Słowom Jana Pawła II ofiarowano wyjątkową oprawę. Muzyka podkreśla szczerość komunikacji pomiędzy Świętym, a zwyczajnym człowiekiem.” – tak o świeżej produkcji płytowej New Life’m – mówi Mirek Kowalik, basista zespołu Raz Dwa Trzy.

   

   

  New Life’m to jeden z prekursorów polskiej muzyki chrześcijańskiej, który koncertuje od 1992 roku. Znany z takich hitów jak „Twoja Miłość”, „Każdy wschód słońca”, „Z całej duszy”, „Oddaję Ci życie Swe”, „Przemień mój czas” oraz „Tylko Ty i ja”. Poza koncertami zespół cały czas prowadzi warsztaty muzyczne, rekolekcje i posługuje na spotkaniach charyzmatycznych. Muzycy New Life’m współtworzą m.in. takie wydarzenia jak rekolekcje Strefa Chwały Festiwal – spotkanie ludzi Nowej Kultury czy koncert Jednego Serca Jednego Ducha.

   

   

   

  » Czytaj więcej  Newsletter

  Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

  Partnerzy

  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie