• POLECANE ZESPOŁY

 • Kontakt

  Sklep Chrześcijańskie Granie
  ul. Dewajtis 3,wejście B
  (Dobre Miejsce)
  01-815 Warszawa,
  Las Bielański
  tel. +48 22 561 01 22


  ZOBACZ >>KONCERTY - MUZYKA CHRZEŚCIJAŃSKA
  PONIEDZIAŁEK - CZWARTEK
  9:00 - 16.30

  W LIPCU I SIERPNIU SKLEP STACJONARNY NIECZYNNY
  Sklep jest otwarty godzinę przed imprezami biletowanymi w Dobrym Miejscu - więcej informacji:
  www.dobremiejsce.org
  Numer konta: 30 1950 0001 2006 0010 3488 0001
  chrzescijanskiegranie@gmail.com

 • Warto zobaczyć


 • Grajmy Chrześcijańskie Granie w salkach muzycznych
 • wielka_wola_logo

 • lista

 • opoka

 • lista lista

 • Profeto.pl - logo
 • Bezpieczne transakcje

  przelewy24_9
 • 7. Festiwal Chrześcijańskie Granie Nowości Chrześcijańskie Granie

  Szukaj w aktualnościach

  Aktualności

  22 października 2017

  Gospelownia 2017Jesienią w Poznaniu świętowane będzie szczególne wydarzenie Gospel: XX-lecie chóru Gospel Joy oraz XV Poznańskie Warsztaty Gospel, pod wspólną nazwą: GOSPELOWNIA 2017. To wszystko już w dniach 24-26 listopada w Poznaniu.

   

  Utwory pełne radości i spontaniczności rozbrzmiewają na scenach Poznania i wielu miast Polski już od wielu lat. Przy tej muzyce nie można spokojnie usiedzieć w ławce. Muzyka GOSPEL porywa do tańca, do wspólnego śpiewania i uwielbiania Boga, nawet tych, którzy nie mieli z nim wcześniej „po drodze”. Ta muzyka zaraża każdego.

  Zobacz też: 7. Festiwal Chrześcijańskie Granie – gdzie znajdziecie bilety?

   

  GOSPELOWNIA 2017 – CO TO JEST?

  „Wyszła” spontanicznie, kiedy Ekipa organizacyjna zgromadzona pod szyldem Gospel Joy zebrała się na spotkaniu strategicznym. Może warto otworzyć formułę Warsztatów Gospel i dodać konkurs chórów? Pytanie zadała prawdopodobnie Oleńka Rogala – filar organizacyjny Warsztatów. Doświadczenie pokazuje, że chór szlifuje się właśnie wtedy, kiedy robi to, do czego został powołany – czyli wychodzi z sali prób i śpiewa na scenie. Nie ma wzrostu bez wyzwań i właśnie takie stawia udział w różnego rodzaju przeglądach i konkursach. Tak więc połączenie słów „Gospel” i „hurtownia” dobrze się zgrały – wizją jest, aby powstawało jak najwięcej chórów, aby rosły i muzycznie zalały Polskę. Bo kto śpiewa, ten dwa razy się modli.

   

  » Czytaj więcej  18 października 2017

  Zespół 33 - Perła CDZespół 33 powraca! „Perła” to druga – po świetnej płycie„Jezus Królem Chwały (2013) – płyta, z nową wokalistką. Album jest w całości poświęcony Matce Bożej. Od dzisiaj kupicie go na www.chrzescijanskiegranie.pl

   

  Płyta w tekstach i muzyce opowiada o Maryi, jako o kobiecie, która przyjęła Boży plan. Nadal jednak pozostała człowiekiem, przeżywając jako kobieta i matka chwile szczęśliwe i tragiczne, związane z życiem swojego syna. Na płycie znajdują się ballady w lekkim smoothjazzowym charakterze, całość dopełniają groove’owe utwory z wykorzystaniem rockowych gitar i instrumentów elektronicznych.

  Zobacz też: Perła – nowy singiel zapowiadający płytę Zespołu 33 [nowość]

   

  Zespół 33 z Poznania to grupa ludzi pragnących przez muzykę oddać chwałę Bogu. W swojej nazwie zawarli ten moment z życia Chrystusa, który dla każdego wierzącego człowieka jest tak bardzo przyjmujący i ważny. Jednocześnie inspiracją dla ich twórczości są słowa Psalmu 33 ”śpiewacie Panu pieśń nową„.

   

  „W 2017 roku w 100 lecie Objawień Fatimskich postanowiliśmy nagrać autorską płytę o Matce Bożej, w której pochylamy się nad życiem Maryi, Królowej, Matki, Kobiety. Płyta ukaże się 13.10 dokładnie 100 lat po ostatnim Objawieniu w Fatimie i cudzie „wirującego słońca”. Mamy nadzieję, że muzyka i teksty w niej zawarte pozwolą słuchaczom przybliżyć się jeszcze bardziej do Serca Maryi, które jak Sama mówi: „na końcu zatryumfuje”!” – mówią członkowie zespołu.

   

  Płyta pod patronatem Chrześcijańskiego Grania.

  » Czytaj więcej  18 października 2017

  Jesus is Life – muzyką chcą zachęcić młodych ludzi na całym świecie, aby przyjęli Chrystusa do swego życia. Dzisiaj premiera roztańczonego teledysku “Jesus is Life” w wykonaniu Holy Project i Marty Ławskiej. Posłuchajcie!

   

  “Jesus is Life” to ewangelizacyjne przesłanie w nowoczesnej, muzycznej formie. Produkcja, powstała, by dotrzeć szczególnie do młodych ludzi na całym świecie i zachęcić ich, aby zaprosili Chrystusa do swojego życia. Piosenka i towarzyszący jej teledysk mówią o tym, że Jezus jest życiem i wyjaśniają dlaczego warto mu zaufać.

   

  Zobacz też: 7. Festiwal Chrześcijańskie Granie – gdzie znajdziecie bilety?

   

  Utwór zaśpiewała Marta Ławska, autorem muzyki jest Piotr Nowak, tekst piosenki w języku angielskim napisała Małgorzata Hutek. Za realizację projektu „Jesus is Life” odpowiada Fundacja Holy Mary Team, która zajęła się produkcją muzyczną i filmową.

   

  – Świat jest dzisiaj bardzo oddalony od Boga, a przez ten utwór przekazujemy światu prawdę, że Chrystus to życie. ”Jesus is Life” to nasza muzyczna iskierka wiary, która wychodzi z Polski w świat – cieszy się pomysłodawca projektu i producent, Piotr Chomicki. Utwór i teledysk planujemy promować nie tylko w Polsce, ale i także w kilkudziesięciu krajach na świecie – dodaje producent.

  » Czytaj więcej  17 października 2017

  niemaGOtu - płyta i śpiewnikNiemaGOtu to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów ostatniego roku. Przeboje „Nie mądrość świata tego [marana tha!]” czy też „Biada” – no i oczywiście oficjalny hymn ŚDM Kraków 2016 są znane nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Te oraz inne utwory znajdziecie na płycie „niemaGOtu”, którą od dzisiaj dostaniecie na www.chrzescijanskiegranie.pl

   

  Poza płytą w naszym sklepie pojawił się też pięknie wydany oficjalny śpiewnik zespołu – znajdziecie tam na 80 stronach w części pierwszej: teksty wszystkich utworów z umieszczonymi nad nimi akordami, w drugiej zaś: zapis nutowy melodii głównego wokalu oraz chóru.

   

  „Wdzięczni za tak życzliwe przyjęcie naszej pierwszej płyty – niemaGOtu, niniejszą publikacją chcemy wyjść naprzeciw Waszym prośbom o teksty, akordy i nuty do piosenek na niej zawartych. Udostępniając Wam dwuczęściowy śpiewnik” – pisze zespół.

  Zobacz też: Fioretti – Mniejszy (CD) już w sprzedaży!

   

  Na debiutanckim krążku niemaGOtu znajdziecie jedenaście utworów autorstwa Kuby Blycharza, w tym „Nie mądrość świata tego [Marana tha]”, „Nie ma Go tu, wstał [Alleluja]” czy wreszcie oficjalny Hymn Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 „Błogosławieni miłosierni”. Prócz wymienionych wyżej, płyta zawiera piosenki dotychczas niepublikowane, jak również finalne aranżacje zamieszczonych wcześniej w sieci nagrań „Amen”, „Godzien” i „Nie umrę”.

   

  Spis utworów:

  » Czytaj więcej  17 października 2017

  Muzyczne Rozmowy LIVE - niemaGOtu Kuba Blycharz

  „Bóg mnie kocha i lubi… to jest super!” – twierdzi twórca hymnu ŚDM 2016 – Kuba Blycharz (niemaGOtu). W poniedziałek, 16 października 2017 w rozmowie z Marcinem Witanem (PR3) mówił  o wierze, muzyce i życiu. 

   

  Dwa wygodne fotele i oświetlona scena Teatru Oratorium tworzyły w ostatni poniedziałek tło dla wyjątkowego spotkania. Kuba Blycharz – lider zespołu niemaGotu oraz twórca hymnu na Światowe Dni Młodzieży 2016 opowiedział historie lepiej lub mniej znane. O tym jak powstawał hymn ŚDM 2016 i dlaczego z oryginalnego tekstu pozostało może ok. 20% treści. Dlaczego logo zespołu to wieloryb, a także czy warto mieć tajemnice przed żoną. A także o tym, że Bóg jest wierny i spełnia pragnienia serca.

   

  » Czytaj więcej  Polecamy

  Newsletter

  Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

  Partnerzy

  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie