• NOWOŚCI W SKLEPIE

 • Kontakt

  Sklep Chrześcijańskie Granie
  ul. Dewajtis 3,wejście B
  (Dobre Miejsce)
  01-815 Warszawa,
  Las Bielański
  tel. +48 22 561 01 22
  513 844 481


  ZOBACZ >>KOLĘDY

  GODZINY OTWARCIA

  WTOREK - PIĄTEK
  9:00 - 16.00
  SOBOTA
  9:00 - 13.00


  WAKACJE (LIPIEC - WRZESIEŃ)
  WTOREK - CZWARTEK: 9-16

  Sklep jest otwarty godzinę przed imprezami biletowanymi w Dobrym Miejscu - więcej informacji:
  www.dobremiejsce.org

  Numer konta: 22 2130 0004 2001 0466 3530 0001
  REGON: 141650378

  chrzescijanskiegranie@gmail.com • Warto zobaczyć


 • Grajmy Chrześcijańskie Granie w salkach muzycznych

 • lista

 • opoka

 • lista
 • Bezpieczne transakcje

  przelewy24_9
 • Rusza Klub Chrześcijańskie Granie! Panny wyklęte - wygnane vol.1 Koncert Debiuty 2015 - zgłoś zespół! Arka Noego - Petarda

  Szukaj w aktulanościach

  Aktualności

  26 listopada 2014

  kiermasz 2014Już 7 grudnia na warszawskich Bielanach odbędzie się „Kiermasz Świąteczny w Dobrym Miejscu”. W ramach wydarzenia odbędzie się loteria, koncert Antoniny Krzysztoń oraz Niedzielne Bajeczki. Kiermasz odbędzie się w godzinach: 11:00-17:00 w wejściu B na I piętrze Dobrego Miejsca przy ul. Dewajtis 3 w lasku Bielańskim.

   

  W Bielańskim Kiermaszu weźmie udział około 30 wystawców m.in. z ozdobami świątecznymi, biżuterią, obrazami, rzeźbami, ikonami, koszulkami i bluzami z motywami religii chrześcijańskiej, słodyczami, płytami z muzyką i filmami o tematyce chrześcijańskiej.

   

  W programie Kiermaszu Świątecznego 2014:

   

  • Kiermasz rękodzieła ludowego i nowoczesnego wewnątrz i na zewnątrz budynku

   

  • Charytatywna loteria fantowa – dochód przeznaczony na  organizację koncertu muzyki chrześcijańskiej DEBIUTY 2015

   

  Przedstawienie dla dzieci ·„Hej kolęda, kolęda” zaprezentuje Teatr CoNieco z Białegostoku oraz zajęcia plastyczne sala 3 wej.B (wejściówki)

   

  • Wystawa „Na szkle malowane” Państwa Dziadzio prosto z Zakopanego w Galerii Krużganek wej.A

   

  • Po kiermaszu koncert adwentowy Antoniny Krzysztoń „Kiedy przyjdzie dzień” wej.B -BILETY: www.chrzescijanskiegranie.pl

   

  Info za: www.dobremiejsce.org / www.koncerty.chrzescijanskiegranie.pl  26 listopada 2014

  logo festiwalu w błękitachZachęcamy do nadsyłania zgłoszeń na V Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej „Maranatha” w Świdniku. Wszystkie zakwalifikowane zespoły będą mogły wziąć udział w warsztatach aranżacyjnych i wokalnych.Patronem medialnym Festiwalu jest Chrześcijańskie Granie.

   

  Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Maranatha jest imprezą cykliczną. Każdego roku zapraszamy do Świdnika młode zespoły z całej Polski, gościliśmy również twórców z zagranicy. Celem przedsięwzięcia jest nie tylko możliwość spotkania i wymiany doświadczeń dla uczestników imprezy ale również stworzenie miejsca gdzie muzyka może połączyć ludzi. Nasz Festiwal w bieżącym roku będzie się składał z części konkursowej, warsztatów muzycznych dla zgłoszonych zespołów, jak również z warsztatów Gospel dla wszystkich chętnych zainteresowanych tym rodzajem muzyki. Punktem wieńczącym Festiwal będzie koncert zespołu Armia.

   

  Więcej informacji o Festiwalu można znaleźć na stronie: http://mok.swidnik.pl/aktualne/1047-zglos-sie-juz-teraz  25 listopada 2014

  kolędy festiwalSerdecznie zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika, którego eliminacje odbędą się w grudniu w całej Polsce. To już XXI edycja największego kolędowego przeglądu.Patronat nad wydarzeniem objął serwis www.chrzescijanskiegranie.pl  Obecnie, do 26 listopada, przyjmowane są zapisy na regionalne eliminacje organizowane w grudniu w 37 ośrodkach w Polsce, na Ukrainie i Białorusi. Terminarz przesłuchań dla ośrodków w Polsce wygląda następująco:

   

  Będzin /17.12/, Bielsko-Biała /16.12/, Częstochowa /10-11.12/, Dąbrowa Górnicza /12.12/, Dębno /6.12/, Dobrodzień /14.12/, Gniezno /13.12/, Goleniów /19-20.12/, Jarosław /13.12/, Jaworzno /8-12.12/, Katowice /10.12/, Kielce /12-14.12/, Kołobrzeg /19.12/, Kraków /12-13.12/, Krasnobród /13.12/, Legnica /9.12/, Lipsko /17.12/, Lublin /18-19.12/, Łambinowice /14.12/, Łódź /9.12/, Olkusz /10.12/, Olsztyn /13.12/, Ostrowiec Świętokrzyski (przesłuchania tylko dla powiatu!) /18-19.12/, Racibórz /16.12/, Radom /16-18.12/, Rybnik /12.12/, Sanok /17.12/, Starachowice /8.12/, Ślemień /13.12/, Tarnowskie Góry /11.12/, Tuchów /11.12/, Wadowice /20.12/, Warszawa /18.12/, Zielona Góra /13.12/.

   

  » Czytaj więcej  25 listopada 2014

  MARYs-LAND_plakatZ cyklu Dobre Kino w najbliższą niedzielę 30 listopada o 15.30 odbędzie się projekcja filmu „Mary’s Land. Ziemia Maryi” tyt.org. MARY’S LAND. Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi krytyk filmowy, publicysta, dziennikarka prasowa i radiowa Pani Dorota Kołodziejczyk.Bilety w cenie 10 zł.  do nabycia od godz.14:30 w dniu seansu w Sklepie „Chrześcijańskie Granie”, Dewajtis 3 w Warszawie. Więcej na www.dobremiejsce.org

   

  Mary’s Land. Ziemia Mary to poruszający film, dotykający najgłębszych tajemnic życia każdego z nas. Pozwala prawdziwie zachwycić się cudem stworzenia człowieka oraz napełnić nadzieją na przemianę życia i uzdrowienie najgłębszych ran, również tych zadanych poprzez aborcję. To wszystko zaś w lekkiej konwencji szpiegowskich poszukiwań „adwokata diabła”, na które własną odpowiedź każdy z nas musi znaleźć sam. Film oparty jest na faktach.

   

  „Mary’s Land. Ziemia Maryi” to długometrażowy film łączący elementy faktu i fikcji. Został stworzony, by nieść przesłanie Maryi. Ekranizacja opowiadająca o ludziach, którzy twierdzą, że doświadczyli bezpośredniego kontaktu z Maryją. Film ma być inspiracją i początkiem modlitwy maryjnej dla tych, którzy już odmawiają różaniec, i dla tych, którzy nigdy tego nie robili. Po obejrzeniu „Mary’s  Land” nie da się przejść obojętnie obok Maryi i Jej modlitwy.

   

  » Czytaj więcej  25 listopada 2014

  adwent2014_chg

  W przyszłym tygodniu rozpoczynamy Adwent. Czas przygotować się na święta Narodzenia naszego Pana. Tymczasem w naszym sklepie mamy nowe płyty, które mogą pomóc przeżyć dobrze ten czas. Pojawiło się długo oczekiwane Pismo św. Starego Testamentu, w muzyczną  tułaczkę zabierają nas Panny Wygnane, a Mate.O nagrał Kolędy Narodów.

   

  wiara_rodzi_stary_testamentDługo oczekiwane Pismo Św. w wersji audio wreszcie pojawiło się w sprzedaży. Dotychczas musieliśmy zadowolić się tylko Nowym Testamentem. „Wiara rodzi się ze słuchania. Stary Testament” czytają znani dziennikarze i aktorzy: Dariusz Kowalski, Andrzej Kozioł, Andrzej Mastalerz, Zbigniew Moskal, Rafał Porzeziński, Wojciech Żołądkowicz, a komentarze napisali znani bibliści: s. dr Judyta Pudełko PDDM, ks. prof. dr hab. Krzysztof Bardski, ks. dr Mirosław Jasiński, ks. dr hab. Waldemar Linke CP, Abp Henryk J. Muszyński, ks. prof. dr hab. Janusz Nawrot, ks. dr Krzysztof Siwek. Całość zajmuje 6 płyt CD (nagrania w formacie MP3) i trwa ponad 87 godzin.

   

   

  Panny wyklęte - wygnane vol.1Polecamy też „Panny Wyklęte – Wygnane”, trzecią już płytę (poprzednie to „Morowe Panny” oraz „Panny Wyklęte”) Panien i Maleo Reggae Rockers. Tym razem zabierają nas w tułaczkę śladem armii gen. Andersa i niełatwych losów narodu polskiego. Dzieje się tak m.in. dzięki świetnym tekstom polskich wokalistek – Ani Brachaczek, Mariki, Marceliny, Kasi Kowalskiej, Angeliki Korszyńskiej – Górny, Ani Rusowicz, Anny Witczak, Ifi Ude, Lili, Mony, Gonix, Dore, Katarzyny Groniec, Kasi Malejnonek oraz zespołu Dziewczyny.

   

   

  Kolędy Narodów - Mate.OMate.O i Głyk P.I.K Trio postanowili zabrać nas w podróż przez tradycje różnych krajów. „Kolędy Narodów” pokazują bożonarodzeniowe pieśni w pięknych aranżacjach. Wydobywają to co najpiękniejsze w kolędach zarówno tradycyjnych, jak i tych nowszych. Muzycy wykonują w polskich tłumaczeniach m.in. kolędy ukraińskie, angielskie, niemieckie, irlandzkie, sycylijskie i również te, które znamy bardzo dobrze, nasze polskie. Jednak to co wyróżnia ten album to odkrywanie bogatej tradycji kolędowania innych narodów. Wybierając spośród dziesiątek pieśni o narodzeniu Chrystusa, na tym albumie znajdują się tylko nieliczne, gdzie muzyka Hendl’a (Raduj się świecie), Mendelssohn’a ( Słuchaj brzmi aniołów pieśń) przenika się z melodiami gregoriańskimi z VII w. (Głos wdzięczny z nieba wychodzi – pieśń adwentowa) oraz ludowymi.

   

  „Przekonałem się, że to stare, ukryte w nich piękno, odkryte na nowo staje się przepiękne. Naszym przywilejem jako muzyków, było je na nowo przywołać i zinterpretować.” – mówi Mate.O

  » Czytaj więcej  Polecamy

  Newsletter

  Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

  Partnerzy

  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie
  • Chrześcijańskie Granie